Polskie Radio
Section05
moda

Serena Williams – tenisowa ikona mody z mocarnym serwisem

Serena Williams w imprezach wielkoszlemowych wygrywała aż 23 razy, a w Wimbledonie siedmiokrotnie. Tegoroczna przygoda na kortach przy Church Road okazała się dla niej jednak wyjątkowo nieudana – tenisistka odpadła już w pierwszej rundzie. Nie brak głosów, że był to ostatni występ Williams w Londynie – w końcu ma już 40 lat. W "Bed and breakfast" wróciliśmy do złotych czasów kariery Sereny Williams, w czym pomogła nam ekspertka tenisowa Magdalena Rejniak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA Serena Williams wimbledon moda Agnieszka Radwańska Krzysztof Łoniewski

Łososiowa szminka Audrey Hepburn. Tajemnica "Śniadania u Tiffany'ego"

Światy mody i filmu łączą się i przenikają. Niektóre filmowe kreacje przechodzą do historii, wystawiane są w muzeach, inne pozostają tajemnicą. Gadżetem, którego sekret wydaje się poznany, jest szminka Audrey Hepburn ze "Śniadania u Tiffany'ego", choć niektórzy wciąż mają wątpliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Michał Piwowarek Adrianna Janiszewska moda Audrey Hepburn moda i uroda STYL ŻYCIA

"Zawsze w modzie". Grażyna Hase o swoim życiu i karierze

W Muzeum Warszawy można oglądać monografię dokonań Grażyny Hase. Jej zawodową działalność, także osobiste losy, przywołuje wystawa "Zawsze w modzie". Ponad 200 obiektów plus dodatki, zdjęcia, filmy. – Cieszę się, że wystawę odwiedza młodzież. Często słyszę, że chcieliby założyć te ubrania, że są one bardzo aktualne – mówi w Trójce Grażyna Hase.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Klub Trójki społeczeństwo moda PRL

Wimbledon – 145 lat (nie tylko sportowej) tradycji

Wystartował Wimbledon – najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie. O jego początkach w latach 70. XIX wieku, tenisowej modzie, "wimbledonowym" savoir-vivrze, znanych i mniej znanych kibicach tego pięknego sportu i atmosferze na ulicach Londynu mówiliśmy w poniedziałkowym wydaniu "Klubu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magdalena Drohomirecka Klub Trójki wimbledon Tenis moda Wielka Brytania Londyn tradycja

Ekologia w modzie i designie. "Musimy myśleć o naszej planecie"

Myślenie eko to globalny trend w architekturze, sztuce i modzie, charakteryzuje się zastosowaniem ekologicznych metod produkcji i zastosowaniu materiałów przyjaznych środowisku. - Dziś już właściwie nie da się projektować mody inaczej - podkreślała podczas Wrocław Fashion Week Magdalena Kęskiewicz, wykładowca w Szkole Artystycznego Ubioru w Krakowie. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Adrianna Janiszewska moda ekologia