REKLAMA

"Przed nią nie było wokalistki, która tak śpiewała rocka"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 12:57
- Kora była wielkim, samorodnym talentem. Śpiewała bardzo ekspresyjnie, rozpierała ją energia. Była zjawiskiem, ale bardzo była zdziwiona, że doszło do występu w Opolu, który wprowadził Maanam do czołówki - mówił w Dwójce Wiesław Królikowski.
Audio
Olga Sipowicz Kora
Olga Sipowicz "Kora"Foto: PAP/Lech Muszyński

kora 5 1200 pap.jpg
Nie żyje Kora, liderka zespołu Maanam. Pierwsza dama polskiego rocka miała 67 lat

W sobotę 28.07 nad ranem zmarła Olga Sipowicz "Kora". Legenda muzyki rockowej, przez lata liderka zespołu Maanam, który współtworzyła wraz z Markiem Jackowskim i Milo Kurtisem. Charyzmatyczna artystka, szokowała swoim wyglądem i scenicznym zachowaniem, a także tekstami piosenek i brawurowym ich wykonaniem. Jej występ w Opolu w 1980 roku przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej. W audycji specjalnej rozmawialiśmy o tej zjawiskowej artystce, początkach i rozwoju jej kariery oraz dokananiach muzycznych. W audycji wysłuchaliśmy też najważniejszych piosenek Kory i Maanamu.

***

Rozmawiał: Bartek Chaciński

Goście: Wiesław Królikowski (dziennikarz muzyczny, autor monografii o Maanamie), Milo Kurtis (współtwórca Maanamu), Paweł Sztompke (dziennikarz muzyczny) oraz Mateusza Labuda (manager zespołu Maanam. 

Data emisji: 28.07.2018

Godzina emisji: 17.00

Czytaj także

Nie żyje Kora, liderka zespołu Maanam. Pierwsza dama polskiego rocka miała 67 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 16:02
W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci.
rozwiń zwiń