X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przed nią nie było wokalistki, która tak śpiewała rocka"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 12:57
- Kora była wielkim, samorodnym talentem. Śpiewała bardzo ekspresyjnie, rozpierała ją energia. Była zjawiskiem, ale bardzo była zdziwiona, że doszło do występu w Opolu, który wprowadził Maanam do czołówki - mówił w Dwójce Wiesław Królikowski.
Audio
Olga Sipowicz Kora
Olga Sipowicz "Kora"Foto: PAP/Lech Muszyński

kora 5 1200 pap.jpg
Nie żyje Kora, liderka zespołu Maanam. Pierwsza dama polskiego rocka miała 67 lat

W sobotę 28.07 nad ranem zmarła Olga Sipowicz "Kora". Legenda muzyki rockowej, przez lata liderka zespołu Maanam, który współtworzyła wraz z Markiem Jackowskim i Milo Kurtisem. Charyzmatyczna artystka, szokowała swoim wyglądem i scenicznym zachowaniem, a także tekstami piosenek i brawurowym ich wykonaniem. Jej występ w Opolu w 1980 roku przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej. W audycji specjalnej rozmawialiśmy o tej zjawiskowej artystce, początkach i rozwoju jej kariery oraz dokananiach muzycznych. W audycji wysłuchaliśmy też najważniejszych piosenek Kory i Maanamu.

***

Rozmawiał: Bartek Chaciński

Goście: Wiesław Królikowski (dziennikarz muzyczny, autor monografii o Maanamie), Milo Kurtis (współtwórca Maanamu), Paweł Sztompke (dziennikarz muzyczny) oraz Mateusza Labuda (manager zespołu Maanam. 

Data emisji: 28.07.2018

Godzina emisji: 17.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Kora, liderka zespołu Maanam. Pierwsza dama polskiego rocka miała 67 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 16:02
W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci.
rozwiń zwiń