Cztery utwory i jeden joker

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 12:32
Kolejna audycja z cyklu "Dwójka na życzenie" już do odsłuchania. Tym razem program wyglądał następująco: Carl Maria von Weber Koncert klarnetowy nr 1  f-moll, Robert Schumann 3 Symfonia Es-dur "Reńska", Karol Szymanowski "Harnasie", Sergiusz Prokofiew "Romeo i Julia" oraz nasz joker – Jacques Loussier.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wraz z nową ramówką "zresetowaliśmy" listę naszych tytułów-propozycji w sobotnim plebiscycie. Wracamy do zestawu najbardziej popularnych dzieł muzyki poważnej, ponieważ chcemy dać szansę zagłosowania na ulubione utwory także tym, który dopiero dołączają do grona naszych stałych Słuchaczy. Sobie chcemy z kolei dać możliwość sięgnięcia po najświeższe nagrania, które warte są przedstawienia na antenie.

Regulamin naszej zabawy nie zmienił się. Nowością jest jednak postać "Jokera". To nazwisko kompozytora lub wykonawcy, na którego można głosować ze wskazaniem konkretnego utworu lub wybranej interpretacji. Aby oddać głos na tę postać po słowie "życzenie" w treści SMS-a prosimy wpisać literę "j" i treść swojego uzasadnienia. Na przykład gdyby "Jokerem" był Konstanty Andrzej Kulka: "ZYCZENIE.J Koncert Karłowicza w jego wykonaniu nie ma sobie równych."

Jak zwykle liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. I jak zawsze: czekają nagrody - pytowe nowości od Sony.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Regulamin konkursu w programie "Dwójka na życzenie"

Lista 50 utworów, na które można było głosować do 10 maja >>>

A oto płyty, które można było wygrać w tym tygodniu:

. 
. 
. 

***

Tytuł audycji: Dwójka na życzenie 

Prowadził: Maciej Łukasz Gołębiowski

Data emisji: 11.05.2019

Godzina emisji: 10.00


Czytaj także

"Sen nocy letniej" i inne przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 12:30
Zgodnie z życzeniem słuchaczy program audycji wypełniły następujące utwory: Johannes Brahms I Koncert fortepianowy d-moll, Franciszek Schubert "Piękna młynarka", Jacques Offenbach "Opowieści Hoffmanna", Feliks Mendelssohn "Sen nocy letniej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Chopina do Schuberta. Gramy na Wasze życzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 13:00
Za nami kolejna odsłona audycji, w której to słuchacze głosują na swoje ulubione kompozycje. Tym razem wybór padł na Oratorium "Izrael w Egipcie" Haendela, Kwartet smyczkowy d-moll "Śmierć i dziewczyna Schuberta, "Sonatę h-moll" Chopina oraz muzykę filmową Michela Legranda.
rozwiń zwiń