Słuchacze wybrali. Dwójka spełnia życzenia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 12:30
W audycji "Dwójka na życzenie" to słuchacze układają nasz muzyczny program. Tym razem będą to następujące utwory: Mikołaj Rimski-Korsakow - Kaprys hiszpański op. 34, Johannes Brahms - Trio klarnetowe a-moll op. 114, Ludwig van Beethoven - Sonata skrzypcowa A-dur op. 47 "Kreutzerowska" oraz Piotr Czajkowski - Wariacje A-dur na temat rokokowy op. 33.
Audio
  • Mikołaj Rimski-Korsakow, Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven i Piotr Czajkowski (Dwójka na życzenie)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ Lopolo

Co tydzień przedstawiamy Państwu zestaw najbardziej popularnych dzieł muzyki poważnej, ponieważ chcemy dać szansę zagłosowania na ulubione utwory także tym, który dopiero dołączają do grona naszych stałych Słuchaczy. Sobie chcemy z kolei dać możliwość sięgnięcia po najświeższe nagrania, które warte są przedstawienia na antenie.

Regulamin naszej zabawy nie zmienił się. Nowością jest jednak postać "Jokera". To nazwisko kompozytora lub wykonawcy, na którego można głosować ze wskazaniem konkretnego utworu lub wybranej interpretacji. Aby oddać głos na tę postać po słowie "życzenie" w treści SMS-a prosimy wpisać literę "j" i treść swojego uzasadnienia. Na przykład gdyby "Jokerem" był Konstanty Andrzej Kulka: "ZYCZENIE.J Koncert Karłowicza w jego wykonaniu nie ma sobie równych."

Jak zwykle liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. I jak zawsze: czekają nagrody - pytowe nowości od Sony.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Regulamin konkursu w programie "Dwójka na życzenie"

Lista 50 utworów, na które można było głosować do 19  lipca >>>

A oto płyty, które można było wygrać w tym tygodniu:

***

Tytuł audycji: Dwójka na życzenie 

Prowadził: Maciej Łukasz Gołębiowski

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 10.30