X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki 95-lecia Polskiego Radia. Podsumowanie i nowe otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 16:55
- Ta ścieżka dźwiękowa 95-lecia Polskiego Radia jest przede wszystkim szalenie kolorowa. I to jest najważniejsze - mówił Piotr Metz, komentując wyniki zakończonego właśnie plebiscytu "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia".
Audio
  • Rozmowa o plebiscycie "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" (Dwójka na miejscu)
Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 PR, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 PR, oraz  Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 PR. Goście Dwójki na miejscu w Studiu PR im. W. Szpilmana
Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 PR, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 PR, oraz Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 PR. Goście "Dwójki na miejscu" w Studiu PR im. W. Szpilmana Foto: Piotr Piorun/PR

Każdy jubileusz powinien być nie tylko podsumowaniem, ale i nowym otwarciem - dodał gość Dwójki.     W plebiscycie, zorganizowanym z okazji 95-lecia powstania Polskiego Radia, konkurowało ze sobą 95 piosenek, a słuchacze oddali ponad ćwierć miliona głosów. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się "Małgośka" śpiewana przez Marylę Rodowicz.

Jubileuszowy Plebiscyt Polskiego Radia. Słuchacze wybrali piosenki 95-lecia. Zobacz wyniki >>>

Goście specjalnego wydania audycji "Dwójka na miejscu" - w radiowym Studiu im. W. Szpilmana - wspominali m.in. o trudnościach z wyborem takich, a nie innych utworów. - Chcieliśmy obdarować wszystkie dekady od 1925 roku, chcieliśmy, by te piosenki opowiadały pewną radiową historię, oraz by te przeboje identyfikowały się z poszczególnymi artystami, były reprezentatywne – tłumaczył Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 PR. O niełatwym zadaniu ustalenia "95 utworów, które są ważne, które tworzą historię  muzyki rozrywkowej i pokazują we właściwych proporcjach tych, którzy tę muzykę tworzyli i ją wykonywali", mówiła również Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 PR.  

- To jest plebiscyt na przebój 95-lecia, to są najpopularniejsze utwory - dodawał Piotr Metz. Jak przypominał, zwycięskie piosenki zyskają nowe życie za sprawą Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina. - Ich głowa w tym, żeby te piosenki przeczytać na nowo, dotrzeć do jądra tych wspaniałych kompozycji, bo oryginałów i tak nigdy nie dościgniemy.

Sam Adam Sztaba zwracał uwagę na to, że nie chodzi tu o zmaganie się z oryginałami, ale o to, żeby pokazać coś nowego, jakieś drugie dno. Mówił również, że tacy artyści, jak Czesław Niemen czy Marek Grechuta, zawsze "bardzo się cieszyli na nowe wersje swoich piosenek”. - Oczywiście jeśli te wersje były mądre, ciekawe, dobrze wymyślone.


Adam Sztaba w Studiu PR im. W. Szpilmana. Fot. Piotr Piorun/PR Adam Sztaba w Studiu PR im. W. Szpilmana. Fot. Piotr Piorun/PR

***

Tytuł audycji: Dwójka na miejscu

Prowadzą: Milena Gąsienica i Jakub Kukla

Goście: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor Programu 2 PR), Marcin Kusy (dyrektor Programu 1 PR), Piotr Metz (kierownik redakcji muzycznej Programu 3 PR), Adam Sztaba (kompozytor)

Data emisji: 1.02.2020

Godzina emisji: 15.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak