Polskie Radio
Section05
Milena Gąsienica

Elizabeth Rumsey: w czasie "Domówki" zamigocze lira da gamba

- Lirone to instrument, którego używano przede wszystkim we Włoszech w XVI i na początku XVII wieku. To instrument strunowy, jest nieco ograniczony technicznie i brzmieniowo, ale uwielbiam na nim grać - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" instrumentalistka Elizabeth Rumsey, która podczas sobotniej (6.05) "Domówki z Dwójką" zagra gościnnie dwa utwory.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Milena Gąsienica Dwójka

Muzyczne życzenia słuchaczy Dwójki

W "Muzyce na życzenie" co tydzień wyłącznie w Państwa ręce oddajemy repertuar dwóch sobotnich przedpołudniowych godzin. W audycji "Muzyka na życzenie" pojawiają się nagrania, które lubią Państwo od dawna, ale i te niedawno odkryte. Co tydzień układają się one w zróżnicowaną, barwną i ciekawą kompozycję. W programie usłyszeliśmy: Max Richter - Path 5 delta, Ermanno Wolf-Ferrari - Koncert skrzypcowy op. 26, Giovanni Battista Pergolesi - Dumny więzień.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Milena Gąsienica

Rozmach i odwaga. Małgorzata Małaszko-Stasiewicz o historii Polskiego Radia

- Za każdym razem, kiedy myślę o początkach instytucji, w której mam honor pracować, myślę o niezwykły rozmachu, wizjonerstwie i determinacji tych, którzy zdecydowali się, na przekór wszystkiemu, podjąć się tego wyzwania -  mówiła, w dniu 95. rocznicy powstania Polskiego Radia, dyrektor radiowej Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Małgorzata Małaszko 95 lat Polskiego Radia Milena Gąsienica