Warszawska Orkiestra Sentymentalna na Folkowo/Bemowo

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:25
Jest już tradycją bemowskich folkowych spotkań, że w maju przedstawiamy laureatów Festiwalu Nowa Tradycja... Zapraszamy na koncert: w niedzielę, 20 maja, o godz. 19.00.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Warszawska Orkiestra SentymentalnaFoto: K. Majewska/mat. prom.

Tegoroczny, XXI Festiwal Nowa Tradycja zakończył się w niedzielę 13 maja, a już tydzień póżniej zaprezentujemy naszej publiczności jednego z festiwalowych laureatów

Gwiazdą koncertu będzie natomiast formacja, która festiwalowe laury zdobyła kilka lat temu. U nas, w maju 2015 roku, stawiała swoje pierwsze estradowe kroki, właśnie jako świeżo pieczony laureat Nowej Tradycji: Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Zespół od początku jest zauroczony cudownym, muzycznym światem międzywojnia. Dzięki nim możemy poczuć czar i finezję tamtych rewii, kabaretów i filmów. Warszawska Orkiestra Sentymentalna zabiera słuchaczy w magiczną podróż do czasów, gdy na największych scenach grało się niezapomniane kompozycje Henryka Warsa czy też Jerzego Petersburskiego, kiedy śpiewali Adam Aston, Wiera Gran, Mieczysław Fogg i Hanka Ordonówna. 

Młodzi artyści Orkiestry z pasją, ale i ogromnym pietyzmem kontynuują muzyczną tradycję tamtej epoki, zachowując jej naturalny, ponadczasowy styl i urok. Bardzo subtelnie, z ogromną klasą, nasycają dawne dźwięki współczesną wrażliwością muzyczną. Tworzą autorską, barwną opowieść o czymś bezpowrotnie minionym, ale także o niezbywalnych wartościach, które trwać będą zawsze.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna ma już w swoim dorobku trzy znakomicie przyjęte płyty oraz dziesiątki koncertów, którymi podbiła serca publiczności.

Ich autentyczny talent, niezwykła świeżość i rzadko spotykana pracowitość leżą u podstaw spektakularnego sukcesu Orkiestry – obecnie jednego z najciekawszych i najpopularniejszych zespołów na folkowej scenie.


WARSZTATY TANECZNE - GODZINA 12.00

Zapraszamy wszystkich chętnych, powyżej 15 roku życia, ciekawych niezwykłej, tanecznej, swingowej podróży.
Zabierze Was na nią doskonały przewodnik – jeden z nauczycieli Warszawskiej Szkoły Swingu. Po barwnej opowieści o tańcu, tak charakterystycznym dla epoki międzywojnia, i o muzyce tamtych lat przyjdzie czas na zadania choreograficzne: krótkie wprowadzenie ruchowe oraz naukę klasycznego dla swingu tańca shim-sham. Tańca wykonywanego co prawda w grupie, ale opartego na aktywności solowej.

Uczestnicy warsztatów, oczywiście pod okiem nauczyciela, zatańczą shim-sham na wieczornym koncercie, towarzysząc Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej.

Zobacz więcej na temat: koncert