X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Herdzin "Concerto & Concertino"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 15:44
Wydany nakładem wydawnictwa DUX album swoją premierę miał 30 września 2018 roku. Patronat medialny nad płytą objęła radiowa Dwójka.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom.

Krzysztof Herdzin to jeden z najbardziej zapracowanych polskich muzyków. Jako chyba jedyny w Polsce artysta z powodzeniem łączy tak intensywną działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i pop, w wymagających kompletnie odległych od siebie kompetencji i doświadczeń rolach. Mimo, że przez większość odbiorców kojarzony jest z muzyką jazzową, podkreśla swoje "klasyczne" ukształtowanie i od prawie 30 lat stara się łączyć ze sobą te dwa światy, zajmując się oboma gatunkami równolegle.

"Czuję, że szczęśliwie, w naturalny sposób wracam do swoich źródeł, czyli do muzyki, która mnie ukształtowała, stworzyła moją emocjonalność, wpłynęła na kształtowanie wyobraźni i odbierania wrażeń estetycznych w określony sposób" - mówi muzyk.


Na swojej kolejnej "klasycznej" płycie Krzysztof Herdzin występuje w podwójnej roli: kompozytora i dyrygenta. Album jest fonograficzną premierą dwóch wyjątkowych kompozycji: Koncertu podwójnego na altówkę, saksofon altowy i orkiestrę oraz Concertina na trio stroikowe i smyczki, koncertów z zupełnie nietypowym zestawieniem instrumentów solowych. Wykonawcami, którzy razem z Krzysztofem Herdzinem tworzą ten album są: Katarzyna Budnik-Gałązka - altówka, Paweł Gusnar - saksofon altowy, Krakowskie Trio Stroikowe i Elbląska orkiestra Kameralna.

Herdzin znakomicie operuje klasycznymi środkami, ze swobodą nawiązując do stylistyki impresjonizmu, ekspresjonizmu, czy neoklasycyzmu. Kompozytor nie ukrywa swych inspiracji muzycznych, które koncentrują się w obszarach gdzie króluje Ravel, Debussy, Poulenc, Szostakowicz, Rachmaninow, Grażyna Bacewicz, czy Tansman. To muzyka z lekko rozszerzoną tonalnością, oddziaływająca na wyobraźnię przy pomocy sugestywnych "obrazów" dźwiękowych.

***

materiały pras./pg

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Herdzin płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak