Polskie Radio
Section05
Krzysztof Herdzin

Aleksander Tansman - jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX w.

Bohaterem tego wydania audycji "Kalambury z partytury" był Aleksander Tansman. Przez Francuzów uznawany za kompozytora polskiego, przez Polaków za kompozytora żydowskiego. Mieszkający przez ponad 50 lat w Paryżu przyjaciel Igora Strawińskiego, Maurice'a Ravela i George'a Gershwina, Charlesa Chaplina i Alberta Einsteina, Ernesta Hemingwaya czy Jeana Cocteau.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Krzysztof Herdzin Aleksander Tansman kompozytor

Mietek Szcześniak i trio Krzysztofa Herdzina - jazz, blues i soul [ZOBACZ WIDEO]

20 października w studiu S-3 w cyklu "Jazz.PL" zaprezentowaliśmy Państwu Mietka Szcześniaka jako rasowego jazzmana. Choć na koncercie usłyszeliśmy blues, soul i nawet Beatlesów. Z wokalistą wystąpił pianista, aranżer Krzysztof Herdzin wraz ze swoim triem. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie, w formie wideo na stronie internetowej, na kanale You Tube i Facebooku Dwójki. To był także pierwszy wieczór na żywo transmitowany również w TVP Kultura. 
Zobacz więcej na temat:  Mieczysław Szcześniak Krzysztof Herdzin Jazz Andrzej Zieliński pr poleca

Krzysztof Herdzin o Mietku Szcześniaku przed koncertem "Jazz.PL": niezwykła muzykalność

- Mietek śpiewa te wszystkie piosenki bardzo naturalnie, czasem bardziej soulowo, czasem bardziej drapieżnie, rockowo. Więc jest bardzo różnorodnie, jest bardzo kolorowo, ale pierwiastek jazzowy jest dominujący - tak Krzysztof Herdzin zapraszał na najbliższy koncert z cyklu "Jazz.PL", na którym wystąpi z wokalistą Mietkiem Szcześniakiem i swoim triem.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Krzysztof Herdzin Andrzej Zieliński Jazz koncert koncerty w Polskim Radiu MUZYKA