Musical "Przerwana Cisza"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 10:04
Musical "Przerwana Cisza" swoją premierę będzie miał 14 września 2019 w Basenie Artystycznym w Warszawie. Pomysłodawcą i autorem libretta jest światowej sławy otolaryngolog prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński – twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
Plakat musicalu
Plakat musicaluFoto: mat. prasowe

Przeprowadzone przez Profesora pionierskie operacje przywróciły do świata dźwięku wielu uzdolnionych muzycznie pacjentów, którzy dzięki operacjom i rehabilitacji mogą nie tylko rozwijać słuch i mowę, ale także rozwijać swoje muzyczne pasje i talenty. Zainspirowany ich historiami profesor Henryk Skarżyński pięć lat temu stworzył wydarzenie, podczas którego artyści-pacjenci prezentują swoje talenty szerokiej publiczności – Międzynarodowy Festiwal Dzieci i Młodzieży "Ślimakowe Rytmy".  Sukcesy artystów oraz powodzenie Festiwalu dały profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu impuls do stworzenia libretta musicalu, które opowiada prawdziwe historie wyleczonych z głuchoty pacjentów.

Kompozytorem muzyki oraz kierownikiem muzycznym "Przerwanej Ciszy" jest wybitny kompozytor i aranżer, zjawiskowy skrzypek i band leader, od dekad wpisany do elity polskiej sceny muzycznej – prof. Krzesimir Dębski. Reżyserem musicalu "Przerwana Cisza" jest związany z Warszawską Operą Kameralną światowej sławy reżyser, Michał Znaniecki. Za jego scenografię odpowiada Luigi Scoglio. W musicalu obok profesjonalnych artystów wystąpią artyści-pacjenci, podopieczni profesora Henryka Skarżyńskiego.

Materiały prasowe