Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia z kolejną płytą w wytwórni DUX

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 14:47
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak oddaje w ręce swoich słuchaczy swój najnowszy album "Przez Łzy" z kompozycjami Romana Padlewskiego i Joanny Wnuk-Nazarowej.
Audio
  • Rozmowa z Joanną Wnuk-Nazarową na temat albumu "Przez łzy" (Poranek Dwójki)
Okładka płyty Przez łzy
Okładka płyty "Przez łzy"Foto: Mat. prasowe

Joanna Wnuk-Nazarowa 1200.jpg
"Przez łzy". Joanna Wnuk-Nazarowa o nowej płycie

Na płycie znajdują się utwory ważne nie tylko z racji ich artystycznych walorów. W treści każdego z tych dzieł zawarte zostały sprawy fundamentalne, dotykające problemów podstawowych dla każdego człowieka, ale też dotykające losu narodu doświadczonego klęskami, lecz z tych klęsk nieustannie powstającego.

Stabat Mater Romana Padlewskiego, oceniane jest jako najbardziej dojrzałe dzieło kompozytora z okresu sprzed II wojny światowej, stanowiące jednocześnie swoisty testament artysty. Joanna Wnuk-Nazarowa to postać zaiste renesansowa – kompozytorka, dyrygentka, pedagog i animatorka wielu wydarzeń muzycznych. Album "Przez Łzy" zawiera dwie kompozycje, napisane w odstępie dwóch lat: Planctus i Psalmy przyszłości?.

Album dostępny jest na stronie www.dux.pl, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyczny ślad", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


***

Mat. prasowe