Koncert na 50-lecie działalności artystycznej Anthimosa Apostolisa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 13:01
W niedzielę, 5 grudnia, o godz. 19.00 w Hali Zdjęciowej im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych (była Wytwórnia Filmów Fabularnych) odbędzie się koncert z okazji 50-lecia działalności artystycznej Anthimosa Apostolisa, multiinstrumentalisty związanego z zespołem SBB. W wydarzeniu wezmą udział także zagraniczni goście: Yoran Vroom (Holandia), Eric Truffaz (Francja) oraz polscy muzycy współpracujący z nim w jego jazzowym projekcie: Piotr Matusik (fortepian), Olaf Węgier (saksofon) i Mr.Crime (sample).
Plakat koncertu
Plakat koncertuFoto: materiały prom.

Pierwsze próby z Czesławem Niemenem miały miejsce we Wrocławiu, następnie SBB na festiwalu Jazz na Odrą dało jeden z ważniejszych w swojej historii koncertów, który spopularyzował ich muzykę w Polsce. Podobnie jak powrót zespołu w oryginalnym składzie po 20 latach - rok 2014 i 50. festiwal Jazz nad Odrą.

Dlatego koncert Apostolisa w CeTA (była Wytwórnia Filmów Fabularnych) to naturalny dla niego teren do działań artystycznych. Plastyczność jego muzyki, która może być kojarzona z muzyką ilustracyjną, a wręcz filmową powoduje, że umiejscowienie działań artystycznych gitarzysty w miejscu, gdzie powstawały jedne z najważniejszych rodzimych produkcji filmowych jest wręcz naturalnym wyborem obchodzenia jubileuszu jego 50-letniej pracy artystycznej.

Planowana data koncertu zbiega się z datą promocji koncertowego albumu Apostolisa "Apostolis 50 Live in NOSPR".

Więcej informacji o płycie TUTAJ >>>


Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: TVP Kultura, Program 2 Polskiego Radia, Radio Opole