REKLAMA

Maria Piotrowska-Bogalecka: artyści i muzycy odczuwają pustkę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 16:36
- Ten czas izolacji jest wyjątkowy i trudny. Naszym powołaniem jest kontaktować się ze słuchaczami poprzez muzykę, więc każdy z nas odczuwa tęsknotę do tego, żeby coś wspólnie tworzyć - mówiła dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia w Krakowie.
Audio
  • Rozmowa z Marią Piotrowską-Bogalecką, dyr. art. Chóru PR w Krakowie (Filharmonia Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photology1971

Czas pandemii i izolacji wiąże się nie tylko z tęsknotą za koncertami i słuchaczami. To również okres, fdy trzeba podjąć szereg trudnych decyzji administracyjnych, związanych m.in. z przesuwaniem lub odwoływaniem koncertów. - Staramy się wybiegać w przyszłość z nadzieją i planować ten czas, kiedy muzyczne spotkania ze słuchaczami i nasza systematyczna praca będą już możliwe - wyznała Maria Piotrowska-Bogalecka.

Podkreśliła, że kwiecień miał upłynąć pod znakiem Fryderyka Chopina. - Mieliśmy w planach koncert dedykowany kompozytorowi. Wśród repertuaru, oprócz kompozycji Pawła Tomaszewskiego, zaaranżowanych na trio jazzowe, chór i solitkę - Dorotę Miśkiewicz, znaleźć się miały również kompozycje Macieja Małeckiego. Plany nie ulegają zmianie, lecz lekkiemu przesunięciu - opowiadała dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia w Krakowie. Dodała, że na październik został też przesunięty koncert z Vincentem Dumestre oraz zespołem Le Poème Harmonique.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Joanna Grotkowska

Gość: Maria Piotrowska-Bogalecka (dyr. art. Chóru PR w Krakowie)

Data emisji: 2.04.2020

Godzina emisji: 19.30

Zobacz więcej na temat: Chór Polskiego Radia rozmowa