Polskie Radio
Section05
rozmowa

Katowice Kultura Natura. Eugeniusz Knapik: mam nadzieję, że uda się wskrzesić ten festiwal

- Tematem tegorocznej edycji miała być "podróż". Mieliśmy udać się na wyprawę po wspaniałych dziełach ostatnich kilkuset lat, ale ta podróż została zatrzymana. Miejmy nadzieję, że to tylko przystanek - mówił pomysłodawca festiwalu Katowice Kultura Natura, który w tym roku został odwołany z powodu pandemii.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka rozmowa muzyka klasyczna Klaudia Baranowska Katowice

Męski świat R. Polaka - laureata Grand Press Photo 2020

– Uważałem, że jeżdżę zrobić projekt o tradycjach doliny Pankisi, o mężczyznach, o męskości. Któregoś dnia obudziłem się z myślą, że przecież robię prace o sobie i o relacji swoim ojcem – mówił w Trójce Radek Polak, laureat pierwszej nagrody konkursu Grand Press Photo 2020 w kategorii Projekt Dokumentalny. Zwycięska seria fotografii nosi tytuł "Father's Guil(t)d" i powstała podczas podróży artysty do Gruzji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Pruchnicka fotografia SZTUKA Agnieszka Obszańska KULTURA Gruzja rozmowa

Marek Toporowski: Ody Purcella i Haendla zawierają element osobisty i ciepły

- Są to utwory okolicznościowe, bardzo piękne. To przyjemna muzyka do słuchania dla dzisiejszego odbiorcy - mówił znakomity polski klawesynista, wspominając koncert zatytułowany "Muzyka dla Angielskich Królowych" z dziełami Henry'ego Purcella i Georga Friedricha Haendla, który odbył się 24 maja 1998 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Zobacz więcej na temat:  rozmowa Henry Purcell Georg Friedrich Haendel Joanna Grotkowska