X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Misteria Paschalia: tajemnica męki Chrystusa według Ensemble Peregrina

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 21:15
"Crux" - niezwykły program znanego zespołu muzyki średniowiecznej kierowanego przez Polkę Agnieszkę Budzińską-Bennett - zaprezentowany został podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Misteria Paschalia. Dwójkę zaprasza na retransmisję w Wielką Sobotę.
Ensemble Peregrina
Ensemble PeregrinaFoto: Grzegorz Ziemiański, www.fotohuta.pl

Nie tak dawno dyrektor Filip Berkowicz podkreślał, że słynny festiwal muzyki dawnej ma w istocie świecki charakter. Godnym uwagi odstępstwem od tej reguły był bez wątpienia zeszłoroczny występ Ensemble Peregrina, który zafascynował krakowską publiczność nie tylko najwyższym poziomem wykonawczym i oryginalnym doborem repertuaru, lecz także głębią teologicznej oraz kulturowej refleksji. To zresztą wartości, do których zespół Agnieszki Budzińskiej-Bennett przyzwyczaił już swoich fanów.

Założony w roku 1997 w Bazylei, Ensemble Peregrina koncentruje swoje zainteresowania na świeckiej i religijnej muzyce europejskiej z okresu od XII do XIV wieku. Głównym obszarem badawczej i artystycznej działalności formacji jest wczesna polifonia i monodia Saint Martial i paryskiej szkoły Notre Dame, przy czym celem jest poszukiwanie utworów mniej znanych, tworzących zaskakująco oryginalny kontrapunkt dla repertuaru uznawanego za „klasyczny”. Styl interpretatorski Peregriny kształtuje się na bazie analizy oryginalnych źródeł i traktatów oraz badań muzykologicznych. Formacja stara się zbliżyć do dawnej praktyki wykonawczej, ale nie rezygnuje z poszukiwania środków wyrazu, które przemawiać będą do dzisiejszych słuchaczy. Członkowie zespołu – pochodzący z Polski, Szwajcarii, Francji i USA – starają się czerpać w harmonijny sposób z tradycji, z jakich się wywodzą, odnajdując w nich liczne związki i wzajemne inspiracje.

mm / materiały promocyjne

Koncert Ensemble Peregrina na IX Festiwalu Misteria Paschalia (Wieliczka, 7 kwietnia 2012 roku), kierownictwo artytsyczne: Agnieszka Budzińska-Benett

Wieka Sobota (30.03.2013), godz. 20.30

Zobacz więcej na temat: Jezus Chrystus Misteria Paschalia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak