Polskie Radio
Section05
Jezus Chrystus

Wilno: obchody 85. rocznicy objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego św. Faustynie Kowalskiej

Dziś i jutro (12 i 13 września) w litewskiej stolicy odbędą się obchody 85. rocznicy objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Modlitwę tę Jezus Chrystus przekazał w prywatnym objawieniu świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół Kościół katolicki Wilno Litwa aktualności katolickie Faustyna Kowalska Jezus Chrystus

"To rewolucja i zawłaszczanie symboli". Prof. Reginia-Zacharski o profanacji pomników

- To, co się dzieje teraz w Warszawie, to pewnego rodzaju rewolucja; działania zdecydowanie agresywne, które dążą do tego, żeby etapowo zmieniać rzeczywistość - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog i historyk, prof. Jacek Reginia-Zacharski. W ten sposób skomentował sprofanowanie figury Chrystusa i bezczeszczenie pomników w stolicy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń LGBT pomniki Jezus Chrystus Warszawa

Prof. Jabłoński: należy zastanowić się, dlaczego niektórzy wybierają hasła LGBT, a nie związane z patriotyzmem

- Udało się narzucić narrację, że ci, którzy dokonują profanacji, czynią to w formie samoobrony, przed opresyjnym państwem i społeczeństwem ignorantów. Nie ma racjonalnej dyskusji o tym, że prawdziwym zagrożeniem jest uderzanie w podstawy czegoś, co nazywamy naszą kulturą i tożsamością - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń LGBT pomniki Jezus Chrystus Warszawa

Poncyljusz o profanacji figury Chrystusa: zachowanie nieakceptowalne, trzeba to tępić, jak tylko się da

- Traktuję to jako wybryk chuligański. Osoby, które tego dokonały, muszą być ukarane w tej właśnie kategorii - powiedział Paweł Poncyljusz, poseł Platformy Obywatelskiej. - Takie zachowania należy karać, tak jak prawo na to pozwala - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Stanisław Janecki Platforma Obywatelska Warszawa Jezus Chrystus pomniki Kościół

"W tym roku modlimy się o zatrzymanie epidemii". Rzecznik KEP o Święcie Miłosierdzia

- W tym dniu oddajemy się Bożemu Miłosierdziu. Prosimy o miłosierdzie dla nas i całego świata. Przede wszystkim o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym roku modlimy się w intencji ustania epidemii, w intencji osób chorych i tych, którzy się nimi opiekują - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki Faustyna Kowalska Jezus Chrystus

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: Niedziela Wielkanocna to moment zwrotny w przeżywaniu roku liturgicznego

- Pozdrowienie "Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!" daje nam nadzieję w tym trudnym czasie. (…) Z czasu postu i umartwienia przestawiamy się na kwestie życia i zmartwychwstania - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Wielkanoc święta religia wiara Jezus Chrystus chrześcijaństwo