Skrzypcowy wyciskacz łez Brahmsa

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 12:20
Zapraszamy na koncert znakomitego amerykańskiego skrzypka żydowskiego pochodzenia Gil Shaham, który zagra koncert skrzypcowy Brahmsa.
Johannes Brahms, ok. 1853 roku
Johannes Brahms, ok. 1853 rokuFoto: Wikipedia/domena publiczna

W "Filharmonii Dwójki” usłyszymy w wykonaniu Gila Shahama koncert skrzypcowy Brahmsa, sztandarowe dzieło romantyzmu. Skrzypkowi towarzyszyć będzie San Francisco Symphony Orchestra pod batutą Michaela Tilsona Thomasa.

Od dziesiątego roku Shanon był solistą w Filharmonii w Jerozolimie, rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie w Claremont. Z Michaelem Tilsonem Thomasem współpracował już od 1989 roku, gdy grał serię koncertów wraz z London Symphony Orchestra. Kolejne lata to pasmo sukcesów, koncertów z najważniejszymi orkiestrami na świecie i spotkania z wybitnymi dyrygentami.

Po koncercie skrzypcowym usłyszymy jeszcze I Kwartet fortepianowy g-moll op. 25 (transkrypcja na orkiestrę dokonana przez Arnolda Schönberga) Brahmsa i Preludium do Aktu II z opery Lohengrina Richarda Wagnera. Koncert zarejestrowany został w Davies Symphony Hall (San Francisco, 23.11.2011).

Zapraszamy!

21 maja (wtorek), godz. 19.00