Trzecia Mahlera na cześć Jerzego Semkowa

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 23:00
Pamięć wybitnego dyrygenta uczczą w piątkowy wieczór zespoły Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. Transmisja w Dwójce.
Jerzy Semkow był jednym z najwybitniejszych mistrzów batuty. Tym Razem III Symfonię Mahlera poprowadzi kto inny...
Jerzy Semkow był jednym z najwybitniejszych mistrzów batuty. Tym Razem III Symfonię Mahlera poprowadzi kto inny...Foto: PAP/Adam Hawałej

Na ten wyjątkowy koncert wybrano także szczególny repertuar, ważny również dla maestro Semkowa. Mowa o III Symfonii Gustava Mahlera.
"Świat nigdy nie słyszał czegoś takiego, jak moja symfonia" - to dość śmiałe stwierdzenie jak na kompozytora, ale uzasadnione w przypadku dzieła Mahlera. III symfonia rozwija się w sześciu częściach, odmalowując muzyczny portret najgłębszej esencji natury. Pogańscy bogowie i święci chrześcijańscy, kwieciste łąki i leśna cisza - instrumenty i głosy łączą się we wspólnym przekraczaniu granic konwencjonalnej muzyki.

***

Program:

Gustaw Mahler III Symfonia d-moll

Wyk. Orkiestra Symfoniczna i Chór Żeński Filharmonii Narodowej, Warszawski Chór Chłopięcy, Maria Forsström - mezzosopran, dyr. Jacek Kaspszyk

Na transmisję koncertu zapraszamy do "Filharmonii Dwójki" w piątek (27.02) w godzinach 19.00-22.00. Program poprowadzą Róża Światczyńska i Grzegorz Dąbrowski.

mm/jp

Czytaj także

Z Semkowem w kuchni i na estradzie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 14:00
- Miałam wielki zaszczyt zaspokajać gusty kulinarne maestra, w czym pomagały moja mama oraz Nela Rubinstein - wspominała Jerzego Semkowa pianistka Ewa Osińska.
rozwiń zwiń