Przestrzenie pełne muzyki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 09:23
Ostatni w tym sezonie "Nokturn" wypełni cudowna muzyka - taka, co to lubi mocno wchodzić w interakcje z przestrzenią. Tą naturalną i tą wykreowaną przy pomocy elektroniki.
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock.com/Antonio Guillem

Posłuchaj
102:56 2020_06_22_23_17_04_PR2_Nokturn.mp3 Przestrzenie dźwięków (Nokturn/Dwójka)

 

Oczy i uszy warto mieć cały czas otwarte - tego zwłaszcza w tym roku uczy nas natura. Najpierw pokazując, kto tu rządzi, potem strasząc suszą, a od maja obdarzając bardzo obficie deszczem i soczystą zielenią.

Letnie przesilenie sprawia, że nie tylko oczy i uszy, także myśli kierują się intensywnie w stronę natury: tegoroczne burze, deszcze, zapachy i mocne poruszenie sprawiły, że ostatni w tym sezonie "Nokturn" wypełnia cudowna muzyka - taka, co to lubi mocno wchodzić w interakcje z PRZESTRZENIĄ, tą naturalną i tą wykreowaną przy pomocy elektroniki.

A to muzyka takich twórców jak Karin Rehnqvist, Mateusz Ryczek, Matthew Whiteside, a na końcu wielkie materii muzycznej przepoczwarzanie w genialnym utworze Wolfganga Rihma Jagden und Formen.

Wśród wykonawców: Dominique My, Garth Knox, Lena Willemark, Susanne Rosenberg, Helena Gabrielsson, Piotr Nowak.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 22.06.2020

Godzina emisji: 23.15


Czytaj także

Fortepianowa muzyka Johannesa Kreidlera

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 11:10
Kompozycje Kreidlera, który jest jedną z najbardziej wyrazistych osobowości muzyki współczesnej z Niemiec, ukazała się właśnie na płycie (wyk. Martin Tchiba). 
rozwiń zwiń