Brzmienia Portugalii w muzyce nowej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 11:22
Muzyka portugalska to nie tylko fado. Chociaż i tego gatunku muzyczno-literackiego - związanego z miejskim folklorem Lizbony i innych portugalskich miast - w "Nokturnie" nie zabrakło…
Audio
  • Brzmienia Portugalii w muzyce nowej (Nokturn/Dwójka)
Powertrio w składzie: Eduardo Raon (harfa i elektronika), Joana S (fortepian, toy piano i elektronika), Lus Martins (gitara i elektronika)
Powertrio w składzie: Eduardo Raon (harfa i elektronika), Joana Sá (fortepian, toy piano i elektronika), Luís Martins (gitara i elektronika)Foto: Nuno Carvalho

portugalia lizbona 1200.jpg
Dona Rosa. Z lizbońskiej ulicy na światowe sceny

Odwiedziliśmy rejony muzyki eksperymentalnej w poszukiwaniu portugalskiego "saudade" i sprawdziliśmy, dokąd zmierza nowa portugalska muzyka. W tej podróży na początek i kraniec Europy towarzyszyli nam muzycy z Powertrio - Eduardo Raon (harfa, harfa preparowana i elektronika), Joana Sá (fortepian, fortepian preparowany, toy piano i elektronika) oraz Luís Martins (gitara, gitara preparowana i elektronika).

W programie również: o nowo wydanej świetnej płycie z muzyką Tomasza Sikorskiego "Twilight" (Bôłt Records).

***

Tytuł audycji: Noktrun 

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Gość: Jakub Szczypa (znawca portugalskiej muzyki współczesnej)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 23.05

mko/pg

Czytaj także

Artur Zagajewski. Między formą, dźwiękiem i arytmetyką

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 16:20
- Lubię nieprzewidywalność w muzyce. Często definiuję tylko pewne brzmienia i czekam aż muzyka sama mnie zaskoczy. Jestem przy tym ciekawy, jaki ton wyjdzie na wierzch i jaka ukaże się przy tym barwa – powiedział twórca jednego z najbardziej wyrazistych stylów w polskiej muzyce współczesnej. 
rozwiń zwiń