Krzysztof Zaleski. Wspomnienia i refleksje

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 14:51
Zapraszamy do wysłuchania opowieści zmarłego przed 10. laty wybitnego reżysera i aktora, dyrektora Programu 2 Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Krzysztof Zaleski o domu rodzinnym, tradycjach, dzieciństwie spędzonym na ul. Mokotowskiej w Warszawie, latach szkolnych i pierwszych poważnych decyzjach życiowych (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski o fascynacjach literackich i teatralnych (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski o studiach reżyserskich w PWST, ulubionych profesorach i kolegach, pierwszej pracy u Tadeusza Łomnickiego, pracy u Erwina Axera, przedstawieniu "Ksiądz Marek" w jego reżyserii i spotkaniu z niemieckim reżyserem Peterem Steinem (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski o fascynacji kinem, najważniejszych dla niego filmach i reżyserach (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Krzysztof Zaleski opowiada o sensie przyjaźni, najważniejszych osobach, z którymi się zetknął w swoim życiu prywatnym i zawodowym (Głosy z przeszłości/Dwójka)
Krzysztof Zaleski
Krzysztof ZaleskiFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

W pierwszym fragmencie wspomnień nagranych przez Hannę Bielawską-Adamik w 2001 roku Krzysztof Zaleski mówił o swoim rodowodzie, tradycjach rodzinnych, wspominał lata 50. XX wieku; dzieciństwo spędzone w Warszawie na ul. Mokotowskiej, Szkołę Podstawową nr 48, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dojrzewanie w latach 60. XX wieku, wykłady Leszka Kołakowskiego, studia polonistyczne od 1966 roku. Mówił rownież o doświadczeniach i rozczarowaniach 1968 roku.

***

Tytuł audycji: Głosy z przeszłości

Przygotowała: Bogumiła Prządka

Data emisji: 22-26.10.2018

Godzina emisji: 12.45

mko/pg