Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
Aga Zaryan
Aga ZaryanFoto: PR

Znakomita wokalistka jazzowa zaśpiewała dla słuchaczy i internautów. Koncert transmitowany był na antenie Dwójki oraz - w formie wideo - na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

[ZOBACZ WIDEO] Domówki z Dwójką >>>>


Aga Zaryan wystąpiła z Michałem Tokajem, pianistą, z którym współpracuje od swej debiutanckiej płyty "My Lullaby" wydanej w 2002 roku (jeszcze jako Agnieszka Skrzypek). - Artystka wykonała dla Państwa swoje ulubione utwory wybrane specjalne na tę okazję. W programie znalazły się standardy jazzowe autorstwa Billy’ego Strayhorna i Freddiego Hubbarda - mówił Jacek Hawryluk, wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia i pomysłodawca cyklu.


Aga Zaryan1200.jpg
Aga Zaryan: musiałam sobie Państwa wyobrazić

Nie zabrakło również piosenek o popowej proweniencji, m.in. Steviego Wondera oraz utworów skomponowanych do wierszy polskich poetów - Czesława Miłosza i Krystyny Krahelskiej. - Proszę się przygotować na 30 minut muzycznych wzruszeń. Intymny koncert pełen emocji, ciepła, pięknej muzyki i wzruszających tekstów. Wiosna w pełnej krasie i okazałości. Tak śpiewa tylko Ona - dodał Jacek Hawryluk.

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" odbyła się w sobotę 30 maja o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce Aga Zaryan