Polskie Radio
Section05
Domówka w Dwójce

Domowy koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki

Rozkochali publiczność w przedwojennym polskim jazzie. To dzięki nim dziś nucimy dawne piosenki Henryka Warsa, Mariana Hemara czy Zygmunta Karasińskiego. Ba! zdarza się, że doceniamy ich powab nawet w tańcu. W sobotę 4 lipca na antenie i stronie internetowej Dwójki zabrzmiały bandżola, pianino i perkusja, mogli bowiem Państwo usłyszeć kameralny koncert znakomitego polskiego zespołu jazzowego.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Marcin Masecki Jan Młynarski Jazz

Elizabeth Rumsey: w czasie "Domówki" zamigocze lira da gamba

- Lirone to instrument, którego używano przede wszystkim we Włoszech w XVI i na początku XVII wieku. To instrument strunowy, jest nieco ograniczony technicznie i brzmieniowo, ale uwielbiam na nim grać - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" instrumentalistka Elizabeth Rumsey, która podczas sobotniej (6.05) "Domówki z Dwójką" zagra gościnnie dwa utwory.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Milena Gąsienica Dwójka

Agnieszka Budzińska-Bennett. Jedna "Domówka", dwie przestrzenie

- W moim własnym salonie mam pewne ograniczenia akustyczne, ponieważ jest to mieszkanie, a w Szwajcarii takie regulacje są dosyć poważnie egzekwowane. Podzieliłam więc swój występ na dwie części - mówiła w "Poranku Dwójki" artystka, która w najbliższą sobotę (6.06) zaprezentuje się w ramach cyklu kameralnych koncertów online "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Szwajcaria śpiew Dwójka Paweł Siwek

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Aga Zaryan

"Domówka z Dwójką". Baryton Andrzej Filończyk i słynne arie operowe [WIDEO]

W szóstej odsłonie audycji, w której artyści zaprzyjaźnieni z Programem 2 koncertują dla słuchaczy i internautów, wystąpił śpiewak operowy Andrzej Filończyk. Młody, ale robiący oszałamiającą karierę baryton, zaprezentował przebojowe arie, a akompaniowała mu na fortepianie Katarzyna Sienkiewicz. Koncert transmitowany był na antenie Dwójki oraz - w formie wideo - na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Dwójka