Polskie Radio
Section05
Aga Zaryan

Aga Zaryan i Karolina Lizer w Polskim Radiu Dzieciom

W audycji Aga Zaryan opowiada o swoim jedenastym albumie. Materiał zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Album "Sara" jest kontynuacją poprzednich albumów wokalistki, "Umiera Piękno" i "Księga olśnień, gdzie Aga sięgała do wybitnej poezji. Za "Umiera Piękno" i "Księgę Olśnień" otrzymała Fryderyki w kategorii "piosenka poetycka".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci Aga Zaryan Karolina Lizer

Aga Zaryan: "Lullaby" to był mój pierwszy krok w dorosłe artystyczne życie

- Nagrywałam tę płytę dokładnie 20 lat temu w Warszawie, w wakacje. I teraz w Warszawie będę mogła odtworzyć jej program, wypełniony klasycznymi amerykańskimi standardami. Na pewno zabrzmią inaczej. Wtedy miałam 25 lat i nie miałam wielu doświadczeń. Teraz mam wrażenie, że niektóre z tych piosenek mogę zaśpiewać w dojrzalszy sposób - mówiła w Dwójce wokalistka jazzowa Aga Zaryan.
Zobacz więcej na temat:  Aga Zaryan Jazz koncert Jakub Kukla Dwójka

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Aga Zaryan