Polskie Radio
Section05
Aga Zaryan

Ptaszyn, czyli zagrać i opowiedzieć jazz. Przyjaciele żegnają Mistrza

Trudno podsumować ponad siedem dekad życia z jazzem. Podobnie jak ponad pół wieku przy mikrofonie "Trzech kwadransów jazzu". Dla nas Jan "Ptaszyn" Wróblewski był mistrzem saksofonu i mowy polskiej, człowiekiem, który opowiadał słowami to, czego opowiedzieć się nie da. Czyli jazz... W audycji specjalnej Mistrza żegnali: Aga Zaryan, Olo Walicki, Jarek Bothur, Kajetan Galas, Sebastian Jóźwiak, Marek Napiórkowski i Dorota Miśkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jacek Hawryluk Jan Ptaszyn Wróblewski Jazz EABS Dorota Miśkiewicz Jarek Bothur Marek Napiórkowski

Aga Zaryan: chciałam iść na PWST, ale nawet nie podeszłam do egzaminów. Wybrałam jazz

- Gdy miałam 20 lat, pokochałam jazz. Byłam w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i szukałam swojej drogi. Miałam taki pomysł, będąc jeszcze w licealnej grupie teatralnej, żeby zdawać na PWST. Do egzaminów przygotowywał mnie nikt inny, jak pan Krzysztof Majchrzak. Miałam wybranej już wszystkie teksty, ale pojawiła się okazja, żeby zdawać do klasy pani Ewy Bem - mówiła w Dwójce Aga Zaryan.
Zobacz więcej na temat:  Roch Siciński Jazz muzyka współczesna Dwójka MUZYKA KULTURA aktorstwo Ewa Bem Ella Fitzgerald

Aga Zaryan: "Lullaby" to był mój pierwszy krok w dorosłe artystyczne życie

- Nagrywałam tę płytę dokładnie 20 lat temu w Warszawie, w wakacje. I teraz w Warszawie będę mogła odtworzyć jej program, wypełniony klasycznymi amerykańskimi standardami. Na pewno zabrzmią inaczej. Wtedy miałam 25 lat i nie miałam wielu doświadczeń. Teraz mam wrażenie, że niektóre z tych piosenek mogę zaśpiewać w dojrzalszy sposób - mówiła w Dwójce wokalistka jazzowa Aga Zaryan.
Zobacz więcej na temat:  Jazz koncert Jakub Kukla Dwójka

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce