"Domówka z Dwójką". Wieczorową porą u Marka Brachy [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 12:23
Royal Albert Hall jest w stanie pomieścić 5 272 osoby, w Metropolitan Opera House spektakle może oglądać 3800 widzów, a w Carnegie Hall zmieszczą się 2804 osoby. Gdyby nawet stworzyć z tych wszystkich miejsc jedną wielką salę koncertową i tak nie zmieściliby się w niej widzowie kameralnej "Domówki z Dwójką".
Domówka z Dwójką - Marek Bracha
Domówka z Dwójką - Marek BrachaFoto: PR2

Zapraszamy do obejrzenia 10. odsłony Dwójkowego cyklu koncertów!

Tym razem wystąpił doceniany na całym świecie pianista - Marek Bracha.


"Domówka z Dwójką". Zobacz wszystkie koncerty >>>>

Artysta ze swojej warszawskiej pracowni wykonał "księżycowy" program - fragmenty słynnej Sonaty Beethovena, Clair de lune Debussy'ego, Lento con gran espressione Chopina oraz utwory Schumana, Wajnberga i Szpilmana.

Bracha1200.jpg
Marek Bracha przed "księżycową" Domówką

- Ponieważ goszczę Państwa u siebie w domu, to pomyślałem, że można nawiązać do stylu koncertów salonowych. Mamy gości, którzy przychodzą na kolację, a potem jeden z nich siada przy fortepianie i zaczyna grać - zapowiedział w Programie 2 Polskiego Radia pianista. - Zależało mi na tym, żeby wykonać utwory zróżnicowane i pokazać literaturę fortepianową z różnych stron - dodał gospodarz Domówki.

Marek Bracha jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2012), ukończył również z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera (2011) oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey'a Goviera (2012). Pianista koncertował we wszystkich największych polskich salach, a także w Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Albanii, USA, Japonii, Wenezueli, Chinach i na Ukrainie.

Program pierwszego domowego koncertu Marka Brachy dla Dwójki miał nie tylko wieczorny i nieziemski charakter. - Na bis będzie "Mazurek" Władysława Szpilmana, tu ewentualnie można doszukać się tanecznej nuty. Uznałem, że człowiek, który jest tak mocno związany z Polskim Radiem, powinien pojawić się podczas mojego występu. Poza tym Władysław Szpilman grał te recitale radiowe zamknięty w studiu, a słuchacze mogli go słuchać na antenie - zapowiadał.

Transmisja koncertu Marka Brachy "Domówce z Dwójką" w sobotę 20 czerwca o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce Marek Bracha