Polskie Radio
Section05
Marek Bracha

Jadwiga Mackiewicz, czyli "Ciocia Jadzia"

Wprowadziła w świat muzyki kilka pokoleń. Zbudowała publiczność wielu filharmonii. Na swoje koncerty zapraszała najlepszych i ci najlepsi nigdy jej nie odmawiali. Bohaterką audycji była Jadwiga Mackiewicz, popularyzatorka muzyki, pedagog, laureatka Nagrody Honorowej Koryfeusz Muzyki Polskiej, Złotego Mikrofonu, a także Orderu Uśmiechu. O Jadwidze Mackiewicz rozmawialiśmy z wybitnymi artystami, którzy spotkali ją w swym życiu artystycznym.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Jamrozek Roch Siciński Dwójka Antoni Wit Marek Bracha

Wyniki II Alternatywy Konkursowej Polskiego Radia Chopin [ZOBACZ WIDEO]

Polskie Radio Chopin ogłosiło zwycięzców i laureata Grand Prix II Alternatywy Konkursowej Polskiego Radia Chopin. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży od pięciu do szesnastu lat, którzy cenią muzykę Fryderyka Chopina. Zwycięzców będzie można usłyszeć podczas galowego koncertu połączonego z rozdaniem nagród, organizowanego przez Polskie Radio Chopin w drugiej połowie września. Pianiści otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, zwycięzca Grand Prix także nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. złotych. Koncert retransmitowany będzie na stronie internetowej stacji, na Facebooku i w serwisie YouTube.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio konkurs Andrzej Ratusiński Marek Bracha Małgorzata Pęcińska

WarszeMuzik 2021. "Opowiadamy historię poprzez muzykę"

- Jak co roku, we wszystkie soboty i niedziele sierpnia, spotykamy podczas festiwalu i wędrujemy między ostańcami. Moim ulubionym wydarzeniem w tegorocznym programie jest "Niedokończoność" – spróbujemy pokazać, czym ona jest w muzyce, od Bacha, przez Schuberta i Czajkowskiego, po niepisanego patrona festiwalu, czyli Mieczysława Wajnberga - mówiła w Dwójce Ania Karpowicz, współorganizatorka festiwalu WarszeMuzik.
Zobacz więcej na temat:  Ania Karpowicz Marek Bracha flet fortepian Dwójka KULTURA Paweł Siwek Mieczysław Weinberg