Meccore String Quartet - czas uczcić Beethovena [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:20
O ich bogatej biografii świadczy fakt, że artyści są gospodarzami Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Quarto Mondi organizowanego w Poznaniu. Meccore String Quartet było gospodarzem "Domówki z Dwójką". W programie koncertu znalazła się m.in. twórczość Beethovena.
Meccore String Quartet
Meccore String QuartetFoto: Arkadiusz Berbecki 2019

Zobacz wideo

Występują w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i Ameryki. Często koncertują też w miejscach nietypowych, np. szpitalach. Mozart & Beethoven: String Quartet, Szymanowski & Debussy, Edvard Grieg: String Quartets 1 & 2; Fugue EG 114 - m.in. te płyty przyniosły uznanie i nominacje do prestiżowych nagród.


Meccore string quartet 1200.jpg
Wojciech Koprowski z Meccore String Quartet: połączył nas Chopin

Prymariusz kwartetu Wojciech Koprowski opowiadał w "Poranku Dwójki" o repertuarze, który muzycy przygotowali na sobotni wieczór. - Wprawdzie ten rok zostanie bardziej zapamiętany jako Rok Covida, a nie Ludwiga, ale obchodzimy w tym roku 250-lecie urodzin Beethovena. Dlatego nasz występ rozpoczniemy pierwszą częścią późnego Kwartetu z opusu 132. Następnie przeniesiemy się do Czech i zagramy pierwszą część I Kwartetu Leosza Janaczka. To dzieło niezwykle ekspresyjne, z którym warto się zapoznać - zachęcał skrzypek.

***

MSQ 3 by Arkadiusz Berbecki 1200.jpg
Michał Bryła: Beethovena trzeba mieć w repertuarze

Transmisja koncertu miała miejsce w sobotę 3 października o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

reklama