Bokun/Kościuszko Duo. Z zamiłowania do kameralistyki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 19:30
Klarnet: Jan Jakub Bokun, gitara: Jakub Kościuszko. W kolejnym wydaniu "Domówki z Dwójką" usłyszeliśmy autorów wydanej w ubiegłym roku płyty "À la carte 2". Zagrali muzykę francuską, utwory specjalnie dla nich napisane, klezmer fusion, world jazz, a także valses musettes.

Jan Jakub Bokun 1200.jpg
Jan Jakub Bokun: "Domówka z Dwójką" to wspaniały pomysł

Bokun/Kościuszko Duo to pochodząca z Wrocławia formacja klarnetowo-gitarowa, której celem jest ponowne odkrywanie arcydzieł muzyki kameralnej od Bacha i Schuberta, przez muzykę francuską ostatniego wieku, aż po najnowszą literaturę kameralną i solową oraz klezmer fusion. Bezpośrednim impulsem do założenia niecodziennego zespołu było zamiłowanie muzyków do kameralistyki. Duet występuje również z orkiestrami, grając Double concerto Astora Piazzolli w aranżacji na klarnet, gitarę i smyczki. Ich trasa koncertowa obejmowała m.in. takie miasta jak: Tokio, Nowy Jork, Paryż czy Praga. Entuzjastyczne uznanie w Japonii zaowocowało pojawieniem się duetu na okładce magazynu "Clarinet".

Zobacz wszystkie koncerty z cyku "Domówka z Dwójką" >>>


Jakub Kosciuszko standing guitar cut.jpg
Jakub Kościuszko: nasza muzyka wspaniale konweniuje z atmosferą "Domówki"

Po wydanym w 2015 roku krążku "À la carte", który zyskał 5-gwiazdkowe recenzje, klarnecista i dyrygent Jan Jakub Bokun oraz wirtuoz gitary Jakub Kościuszko powrócili z krążkiem zatytułowanym "À la carte 2". Doświadczenia wyniesione z wieloletniej współpracy z wybitnymi muzykami stały się zalążkiem pomysłów interpretacyjnych formacji, stawiającej na jakość artystycznej wypowiedzi i trafiającej do szerokiego grona odbiorców muzyki. Najnowszy album zawiera kilka światowych premier fonograficznych utworów napisanych specjalnie dla duetu (Woś, Drozd), XX-wieczną muzykę francuską (Ravel, Connesson), kompozycje gatunku valses musettes (Viseur, Galliano), a także klezmer fusion (Yom) oraz world jazz (‎McDonald).

***

Transmisja koncertu odbyła się 10 października o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

reklama