"Hrabina" Stanisława Moniuszki na instrumentach historycznych

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 14:00
W środowy wieczór, w ramach Festiwalu Chopin i Jego Europa, wysłuchaliśmy opery "Hrabina" opatrzonej dedykacją "Publiczności Warszawskiej w dowód wdzięczności za uprzejme przyjęcie mojej muzyki i zachętę do dalszej pracy poświęca Stanisław Moniuszko". 
Europa Galante, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, dyr. Fabio Biondi
Europa Galante, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, dyr. Fabio BiondiFoto: Archiwum NiFC

Program:

Stanisław Moniuszko Hrabina -  opera w wykonaniu koncertowym

Wyk. Soliści, Europa Galante, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, dyr. Fabio Biondi

Koncert zespołu Europa Galante (Sala Teatru Wielkiego - Opery Narodowej) był transmitowany na antenie Dwójki oraz wideo na stronie internetowej stacji.

Patronem medialnym wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa jest organizowany od 2005 roku w Warszawie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina pod dyrekcją Stanisława Leszczyńskiego.

Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie Hrabiny Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki.

Większość koncertów Festiwalu będzie dostępna w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina YouTube oraz w mediach społecznościowych. 

***


Zobacz więcej na temat: Festiwal Chopinowski