"Nocna strefa" z muzyką elektroakustyczną

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 13:33
W czwartkowej audycji Bartek Chaciński zaprosił na spotkanie z syntezatorami mowy i akompaniamentem z życia codziennego.
W audycji pojawią się utwory m.in. Antka Cholewińskiego i Claire Rousay
W audycji pojawią się utwory m.in. Antka Cholewińskiego i Claire RousayFoto: geogif/Shutterstock

A co jeśli zamiast żywego człowieka w utworze pojawia się syntezator mowy? A jeśli akompaniament w utworze tworzą odgłosy życia codziennego? Wtedy mamy "Nocną strefę" z muzyką elektroakustyczną: od Antka Cholewińskiego po Claire Rousay.

Temu pierwszemu artyście Bartek Chaciński poświęcił jeden ze swoich czerwcowych wpisów na blogu "Polifonia", recenzując nową serię kaset Pawlacza Perskiego, w ramach której ukazał się m.in. "Kotek" Antka Cholewińskiego.

Operuje na bliskich planach, oszczędnie, elektroakustycznymi środkami, wśród których ważną rolę odgrywają głosy, syntezatory mowy, które słyszymy w dłuższych frazach i strzępkach, a które budują chwilami otoczenie przypominające nagrania terenowe. Cholewiński za pomocą muzyki nasącza emocją te odhumanizowane głosy, wydobywając jakąś niezwykłą, melancholijną nutę z pogranicza tego, co automatyczne i ludzkie - czytamy we wpisie zatytułowanym "Wsiadaj do śpiulkociągu" z 3 czerwca br.

[Źródło: polifonia.blog.polityka.pl]

Zobacz zapowiedź audycji:

[Facebook Programu 2 Polskiego Radia]

***

"Nocna strefa" to dwugodzinne autorskie pasmo, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

To też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy oraz płyty i zjawiska zapomniane. Emisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku.


Posłuchaj
116:29 2022_06_09 23_00_17_PR2_Nocna_strefa.mp3 Spotkanie z muzyką elektroakustyczną (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Bartek Chaciński

Data emisji: 9.06.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Przed Ephemerą

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2022 19:06
O wydarzeniu, które odbędzie się od 16 do 19 czerwca w Warszawie w czwartkowej "Nocne strefie" opowiadała współkuratorka Ephemera Festival Małgorzata Płysa.
rozwiń zwiń