AUKSO feat. Marek Napiórkowski [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 16:29
Za nami niebywałe koncerty z cyklu PENDERECKI 2.0, a także mocne artystyczne uderzenia auksodrone 2020. W piątek 13 listopada zagrał Marek Napiórkowski z towarzyszeniem AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Zapraszamy do obejrzenia wideo.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. promocyjne

Aukso_Napiórkowski fot_Stelmach (1).jpg
Koncert AUKSO feat. Marek Napiórkowski - zobacz zdjęcia

Marek Napiórkowski, to jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych, kompozytor, od wielu lat tytułowany jazzowym gitarzystą roku w rankingu pisma "jazz forum".

W pierwszym odcinku "Jazz.PL" bohaterami byli gitarzysta Marek Napiórkowski oraz AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Była to premiera utworu "String Theory" zamówionego u gitarzysty przez festiwal Auksodrone. Koncert został zarejestrowany przez Polskie Radio w tyskiej Mediatece, w dniu w którym weszły w życie nowe obostrzenia związane z pandemią, a więc bez udziału publiczności. Pierwszy odcinek "Jazz.PL" to jednocześnie pierwsza okazja aby miłośnicy jazzu zapoznali się z nowym projektem Marka Napiórkowskiego i orkiestry AUKSO. Antenowej premierze towarzyszyła także transmisja koncertu w formie wideo, za pośrednictwem streamingu na profilu Dwójki w mediach społecznościowych.

1200x660_auksodrone_01a-2b.jpg
Auksodrone wyłącznie na antenie Programu 2 Polskiego Radia i w streamingu

Artysta niezwykle wszechstronny, charakteryzujący się unikatowym brzmieniem i technicznym wyrafinowaniem. Występował z czołówką polskiej sceny jazzowej m.in. z Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Henrykiem Miśkiewiczem; współpracował z Ewą Bem, Stanisławem Soyką, Anną Marią Jopek; grał ze światowymi gwiazdami jak Marcus Miller, Mike Stern, Pat Metheny czy Mino Cinelu. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Obejrzyj wideo koncertu:

Zobacz: Marcin Wasilewski Trio na Auksodrone [WIDEO] >>>>>

Zasiadał w jury Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany. Jego gra utrwalona została na ponad 150 albumach z różnymi wykonawcami.

Koncertu wysłuchaliśmy 13 listopada po godz. 18.00  – na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Aukso Marek Napiórkowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Auksodrone 2019. DJ Lenar i Aukso-Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 09:30
W audycji wróciliśmy do finałowego koncertu ubiegłorocznego festiwalu Auksodrone i wysłuchaliśmy niezwykłego utworu Lenara przełożonego na język muzyki orkiestrowej z pomocą Bartłomieja Łupińskiego.
rozwiń zwiń