Smoleńsk

Janina Fetlińska

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 13:57
Senator RP
Audio
  • Janinę Fetlińską wspominają Stanisław Karczewski i Dorota Arciszewska-Mielewczyk, senatorowie z PiS. (PR, kwiecień 2010)
Janina Fetlińska
Janina FetlińskaFoto: PR

"Mój zawód - pielęgniarstwo - nauczył mnie patrzeć na drugiego człowieka, jak na osobę, której zawsze powinnam udzielić pomocy w potrzebie" - napisała na swojej stronie internetowej.

Była senatorem PiS z okręgu płocko-ciechanowskiego.

Absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych z zakresu pielęgniarstwa i promocji zdrowia.

Członek towarzystw naukowych i społecznych, między innymi Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Utworzyła Kolegium Pielęgniarek i Położnych Środowiskowych i Rodzinnych w Polsce oraz Obywatelską Koalicję "Tytoń albo Zdrowie". Działała w PCK i Polskim Stowarzyszeniu Medycyny Społecznej.

Była zastępcą przewodniczącego senackiej komisji zdrowia, a także członkiem komisji nauki, edukacji i sportu oraz komisji do spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą.

Za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu pośmiertnie została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Miała 58 lat, gdy żegnano Ją na cmentarzu w Ciechanowie.

Zobacz więcej na temat: Smoleńsk POLSKA
Śniadanie w Trójce z 10 kwietnia 2010

 

00:00
17:47