X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Smoleńsk

Robert Grzywna

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 21:11
Dowódca załogi TU-154M
Audio
  • Majora Roberta Grzywnę wspominają kpt. Grzegorz Pietruczuk i ppłk Bartosz Stroiński z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. (PR, kwiecień 2010)
Robert Grzywna
Robert GrzywnaFoto: PR

- Wyruszacie teraz w ostatni wspólny lot i jestem przekonany, że jesteście do niego dobrze przygotowani. Będzie to lot spokojny i cichy, a zgodę na niego dał Wam Pan - mówił płk. Raczyński, żegnając członków załogi TU-154.

Robert Grzywna do 36. pułku trafił prosto po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. W jednostce obsługującej VIP-ów służył jako dowódca załogi.

Pozostawił żonę i dziecko. Miał 36 lat.

Pośmiertnie awansowany na stopień podpułkownika i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Po salwach honorowych, oddanych w hołdzie załodze samolotu prezydenckiego, nad wojskowymi Powązkami, które są miejscem spoczynku całej załogi, przeleciały w szyku cztery samoloty ciągnące za sobą cztery smugi biało-czerwonego dymu.

Zobacz więcej na temat: Smoleńsk POLSKA
Śniadanie w Trójce z 10 kwietnia 2010

 

00:00
17:47

 

 

Byli wtedy w Smoleńsku