Zalia: wiedza nigdy nie boli

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 00:00
Gościem tego wydania audycji była Julia Zarzecka. Młoda wokalistka występująca pod pseudonimem Zalia opowiedziała m.in. o swoim podejściu do tworzenia muzyki, budowaniu bazy wiernych fanów i szlifowaniu umiejętności pisania piosenek na uczelni w Londynie.
Zalia
ZaliaFoto: mat. promocyjne

21-letnia Julia Zarzecka stawia na wszechstronny rozwój artystyczny. Śpiewu i gry na fortepianie uczyła się w szkole muzycznej I stopnia w Warszawie, a w Warsztatowej Akademii Musicalowej szlifowała swoje talenty taneczne i aktorskie. Od niedawna pilnie studiuje też songwriting na uczelni BIMM w Londynie.

– Ja myślę, że wiedza nigdy nie boli i że lepiej jest wiedzieć, niż nie – mówiła Julia w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem. – Jeśli mam pomysł, tę tak zwaną wenę, to kompletnie nie myślę o tym, jaki gram akord i co tam się dzieje teoretycznie w tym, co robię. Ale to jest też praca, czasem jest miło i fajnie wszystko lekko wchodzi, a czasami jest to po prostu żmudne ćwiczenie. W takich momentach lepiej jest umieć zastosować jakieś triki songwriterskie, wiedzieć, na czym możemy bazować, jak stworzyć fajną melodię.


Posłuchaj
51:24 2021_11_15 23_07_50_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Zalia: wiedza nigdy nie boli (Serdeczne dźwięki/Trójki)

 

Zalia to pseudonim artystyczny, którym Julia podpisuje śpiewane przez siebie utwory. Nagrała ich już kilka, ale póki co unika podawania konkretnej daty wydania debiutanckiej płyty. – Na razie po prostu chcę próbować wydawać nowy materiał i patrzeć, dokąd to wszystko zmierza – mówiła wokalistka w "Serdecznych dźwiękach".

Julia stara się mieć uszy szeroko otwarte na otaczające ją dźwięki. –  Moim zdaniem zawód muzyka łączy nie tylko z siedzeniem w czterech ścianach studia i pisaniem piosenek, ale też ze słuchaniem, inspirowaniem się, poznawaniem nowych brzmień. Ja bardzo dużo słucham muzyki, myślę, że to naprawdę dużo daje.

Rozmówczyni Mateusza Krautwursta odniosła się też do jego pytania o to, czy wyjazd na studia do Londynu wiąże się z planami zrobienia kariery międzynarodowej. – Na pewno chciałbym poznać tamtejszy rynek muzyczny, chciałbym poznać tam ludzi, na przykład po to, żeby móc pracować kiedyś jako songwriter. Myślę też, że bardzo fajne jest dla muzyka i w ogóle dla człowieka pobyć trochę w innym miejscu i złapać trochę innej perspektywy.

Zalia – "Odpływam", źródło: YouTube / Zalia Music

Lista utworów:

  1. Zalia – "Lot"
  2. Zalia – "Bezsennie"
  3. Zalia – "Biegnę"
  4. BADBADNOTGOOD – "In Your Eyes (feat. Charlotte Day Wilson)"
  5. Zalia – "Odpływam"
  6. Basia Dratwińska – "To-nie-my"
  7. Zalia – "Sierpień"
  8. Tame Impala – "Feels Like We Only Go Backwards"
  9. MacDeMarco – "Chamber of Reflection"

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 15.11.2021
Godzina emisji: 23.05

kc

Czytaj także

Maciej Matysiak: nie chodzi o to, by grać szybko i głośno

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 00:00
Mistrz kontrabasu i gitary basowej, kompozytor i producent, a zarazem jedna z najbardziej lubianych osób w branży muzycznej – Maciej Matysiak, gość tego wydania audycji Mateusza Krautwursta, opowiedział o swoich muzycznych fascynacjach, życiu w trasie, roli, jaką widzi dla siebie w zespole i pomyśle na solową płytę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Dereń: zabawa dopiero się zaczyna

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 23:05
Na kilka dni przed wydaniem debiutanckiego albumu "Moje historie" Kasia Dereń opowiedziała Mateuszowi Krautwurstowi o spełnianiu marzeń, pielęgnowaniu poczucia własnej wartości i o tym, dlaczego lubi śpiewać po polsku.
rozwiń zwiń