Polskie Radio
Section05
Mateusz Krautwurst

Adam Bieranowski – pianista zakochany w muzyce i perkusji

"Serdeczne dźwięki" odwiedził multiinstrumentalista, który znalazł się w interesującym punkcie muzycznej kariery. Zawodowe spełnienie może działać usypiająco, jednak Adam Bieranowski czuje, że to nie jest moment na delektowanie się sukcesem, lecz na intensywną pracę i poszukiwanie coraz to ciekawszych artystycznie przestrzeni dla rozwoju kreatywności i kunsztu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Krautwurst MUZYKA fortepian muzyka rozrywkowa muzyka fortepianowa

Kasia Moś "Miód". Nowy singiel Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Bliska współpraca Kasi Moś i Mateusza Krautwursta trwa od kilku lat. Piosenka "Miód" jest najnowszym przejawem kooperacji tych dwojga. Tym ciekawszym, że śpiewane przez Kasię Moś wersy niby nie pasują do jej wizerunku. Ale to tylko pozory… Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawia najnowszy singiel Kasi Moś.
Zobacz więcej na temat:  Kasia Moś premiera piosenka Mateusz Krautwurst W POLSKIM RADIU MUZYKA Agencja Muzyczna

Mika Urbaniak – hip-hopowa dusza o jazzowych korzeniach

Myśli Miki Urbaniak układają się po amerykańsku, lecz polski język i słowiańska fraza nie są jej obce. Miesiąc po premierze książki pt. "Będzie lepiej" artystka zabrała nas do swoich muzycznych inspiracji oraz muzyki autorskiej. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, czy w jej domu słuchało się hip-hopu, czy skazana jest muzyczną konkurencję z rodzicami i czy do jej serca trafiają tylko oldschoolowe nagrania.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA Mateusz Krautwurst Mika Urbaniak muzyka rozrywkowa