Polskie Radio
Section05
Mateusz Krautwurst

"Serdeczne dźwięki", polskie utwory. Sistars, Natalia Kukulska i Adam Sztaba w Trójce

Tegotygodniowe wydanie audycji "Serdeczne dźwięki" to tylko polska piosenka i świeże na nią spojrzenie. Mateusz Krautwurst zaprosił w podróż po soulowej odsłonie polskiej muzyki, którą od dekad polscy artyści prezentują z wielką miłością do rodzimego słowa i z szacunkiem do słuchacza. Jak zaznaczył, to muzyka, która "nadal oczekuje ambitnej harmonii i głębokich emocji".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Krautwurst Trójka Natalia Kukulska Adam Sztaba MUZYKA muzyka hp Sistars

Paweł Tomaszewski – wirtuoz jazzowego fortepianu o krótkich palcach

Ma nagraną płytę, której nie zamierza wydać, poza tym lubi wyzwania i wysoko zawieszoną poprzeczkę, dlatego – mimo niezbyt korzystnych warunków anatomicznych – został wirtuozem swojego instrumentu. Gościem tego wydania audycji był Paweł Tomaszewski – pianista, aranżer, producent muzyczny, a przy okazji profesor Akademii Muzycznej w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Krautwurst Trójka MUZYKA muzyka hp

Wojciech Doleżyczek: branża muzyczna polega na relacjach

Wojciech Doleżyczek to gitarzysta pochodzący z Warszawy i absolwent kierunku gitara jazzowa na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Muzyk, który na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak Bartek Królik, Margaret czy grupa Sound'n'Grace, podzielił się z Mateuszem Krautwurstem ulubionymi utworami oraz przemyśleniami na temat branży muzycznej.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Krautwurst Trójka MUZYKA muzyka hp soul Jazz