Trzeźwe myśli Wojciecha "Kwiatka" Kwiatkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 14:30
W kolejnym odcinku "Godzinie prawdy" o swojej historii opowiada słuchaczom Trójki Wojciech "Kwiatek" Kwiatkowski. Gość audycji ma 30 lat, jest raperem i śpiewa o swoim życiu, które na początku nie było usłane różami.
Audio
  • Trzeźwe myśli Wojciecha "Kwiatka" Kwiatkowskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
Wojciech Kwiatek Kwiatkowski
Wojciech "Kwiatek" KwiatkowskiFoto: mat. prasowe/YouTube

Dorastał w patologicznej rodzinie, gdzie agresywny ojciec alkoholik często wszczynał awantury. Nastoletni Wojtek, szukając akceptacji i chcąc zaimponować kolegom, zaczął pić, brać narkotyki i regularnie wchodzić w konflikt z prawem. Okradł nawet hurtownię swojego wujka. Na domiar złego powiesił się jego najlepszy przyjaciel, a jego obarczano winą za samobójstwo.

W wieku 21 lat został skazany za pobicie i na 4 lata trafił do więzienia. Tam, żeby otrzymać możliwość przedterminowego zwolnienia, zgłosił się na terapię dla alkoholików. Kiedy ją rozpoczął, nagle jego życie zaczęło się zmieniać. Jak?


Jakubowicz_1200.jpg
Martyna Jakubowicz: niczego w życiu nie żałuję

– Kiedy stałem przed bramą zakładu karnego zastanawiałem się: czy iść kupić to, czego teraz nie wolno mi pić, czy mam wrócić do rodzinnego miasta i do złego towarzystwa? Miałem przy sobie paczkę ciuchów. Uznałem, że pójdę do schroniska dla bezdomnych, zacznę wszystko od nowa, znajdę pracę i skończę szkołę. I udało się – opowiada bohater audycji.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym "Kwiatek" opowiada o różnych kolejach losu oraz o tym, jak odbił się od dna i pomaga innym.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański
Gość: Wojciech "Kwiatek" Kwiatkowski (raper)
Data emisji: 8.12.2017
Godzina emisji: 12.09

ml/iwo

Czytaj także

Martyna Jakubowicz: niczego w życiu nie żałuję

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 15:00
Martyna Jakubowicz obchodzi w tym roku 40-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji artystkę do Trójkowego studia na szczerą rozmowę zaprosił Michał Olszański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rap z prawdziwego podziemia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 19:30
Pierwszą piosenkę napisał dla kolegów górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni. Później świat muzyki zaczął pociągać go coraz bardziej i dziś zaczyna nagrywać z profesjonalnymi artystami.
rozwiń zwiń