X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfryzacja to przyszłość radia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 12:49
Początki radia sięgają XIX wieku, jednak upowszechniło się ono w latach 20. ubiegłego wieku, a przed nami radiowa rewolucja cyfrowa.
Audio
  • Waldemar Listowski i Jan Niebudek o historii radia (Do południa/ Trójka)
Jak definiować radio? Na czym polega jego siła i jakie możliwości stoją przed radiem cyfrowym?
Jak definiować radio? Na czym polega jego siła i jakie możliwości stoją przed radiem cyfrowym?Foto: fot. Howdy, I'm H. Michael Karshis/flickr.com/lic. CC

Pierwsza polska rozgłośnia zaczęła nadawanie w kwietniu 1926 roku, radiostacje odgrywały też wielką rolę w trakcie II wojny światowej i po niej. Radio stało się wtedy ważnym narzędziem rządowej propagandy. Z drugiej zaś strony słuchano finansowanego przez Amerykanów Radia Wolna Europa.

Serwis specjalny o radiu cyfrowym DAB+ >>>

Serwis specjalny Radia Wolności >>>

- Niektórzy wróżyli, że to medium będzie zanikało. Okazuje się jednak, że radio i internet stworzyły zgrany i wzajemnie uzupełniający się duet. Można przecież w jednej chwili słuchać audycji i przeglądać strony internetowe - opowiada dyrektor Archiwum Polskiego Radia Waldemar Listowski.

Słuchacze Polskiego Radia od kilku tygodni mogą odbierać sygnał w jakości cyfrowej (tzw. DAB+). Na razie dotyczy to tylko mieszkańców aglomeracji warszawskiej i śląskiej, ale już niedługo w zasięgu znajdzie się cała Polska. Wszystko wskazuje na to, że wieści o śmierci radia były przesadzone, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

Autorem cyklu "Na początku był wodór" jest Jan Niebudek. Do słuchania kolejnych odcinków zapraszamy od poniedziałku do czwartku w audycji "Do południa".

(mp)

Czytaj także

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie w systemie cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:15
Po godzinie 12 uruchomiony został pierwszy multipleks, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie publicznego nadawcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja radia to nie tylko lepsza jakość dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 14:00
– W przypadku cyfryzacji radia, inaczej niż w przypadku cyfryzacji telewizji, nie ma konieczności przejścia na emisję cyfrową. Jeżeli ktoś chce korzystać z emisji analogowej, będzie mógł to robić – mówi dr inż. Dariusz Więcek z Instytutu Łączności Państwowego Instytutu Badawczego we Wrocławiu i wymienia korzyści płynące z cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologiczny skok. Cyfryzacja radia postępuje!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 15:18
W 2015 roku system cyfrowy Polskiego Radia będzie obejmował ponad połowę kraju. Zapewniał o tym w Radiu 24 prezes Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Sejmie dyskusja o cyfrowym radiu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 19:01
Cyfryzacja radia - szansa czy zagrożenie? Dyskusja na ten temat odbyła się na posiedzeniu Komisji Administracji i Cyfryzacji. Padały zarzuty i pytania, były też odpowiedzi prezesa Polskiego Radia Andrzeja Siezieniewskiego.
rozwiń zwiń