X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ponad tysiąc zgłoszeń do muzycznego konkursu "Start NaGranie" radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:30
Jeszcze tylko do środy 31 października młodzi i zdolni debiutujący muzycy bez kontraktu płytowego mogą zgłaszać się do udziału w programie "Start NaGranie" radiowej Trójki, czyli pionierskiego na polskim rynku konkursu z przesłuchaniami na żywo.
Start NaGranie
Start NaGranieFoto: Polskie Radio

Nagrodą jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Do tej pory swoje utwory na konkurs wysłało niemal 1200 solistów i zespołów! 

Konkurs wystartował 12 września, a pierwszy odcinek przesłuchań na żywo wyemitowany został na antenie Programu 3 Polskiego Radia 5 października. I tak jest w każdy kolejny piątek, kiedy to słuchacze i internauci mogą wysłuchać konkursowych prezentacji pięciu wykonawców wyłonionych przez jury do występów na żywo w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Do tej pory poznaliśmy więc 20 uczestników (kolejny odcinek audycji w piątek 2 listopada), a będzie ich łącznie 35. O finał będą oni walczyć udowadniając nie tylko swój muzyczny talent, ale także zdolności marketingowe i promocyjne.

Na każdy z utworów zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu (startnagranie.polskieradio.pl) publiczność oddaje głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą największą ilość pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek.

Popularność konkursu „Start NaGranie” przerosła najśmielsze oczekiwania nie tylko jego pomysłodawcy i reżysera, czyli Bartka Jastrzębowskiego, ale również jury, w którym znaleźli się: Ania Rusowicz, Wojtek Mazolewski, Ten Typ Mes, Piotr Nagłowski (dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia) oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ. – Oczywiście najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy od debiutantów grających rock, pop czy piosenkę autorską, ale ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony, że pojawiają się również wykonawcy, którzy postawili na bardziej alternatywne brzmienia, w tym m.in. jazz, hip-hop czy muzykę elektroniczną – mówi Hirek Wrona.

Gospodarzem piątkowych audycji w Trójce (początek o godz. 22.05) jest Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zapraszani są do poniedziałkowego wydania jego cyklu "Trójka żąda debiutów" (godz. 13.30). 

Finał „Start NaGranie” odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje „na żywo” po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia. 

Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl.

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

Próżnia zwycięzcą pierwszego odcinka muzycznego konkursu "Start NaGranie" radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 23:00
Projekt Próżnia Philipa Hävekera wygrał inauguracyjny odcinek audycji "Start NaGranie". W pierwszej odsłonie nowego cyklu usłyszeliśmy także zespoły Szymonmówi, Lilac, Aimo i Deraptors.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Start NaGranie". Drugi odcinek wygrywa James Button Band!

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 23:00
James Button Band zwycięzcą drugiego odcinka audycji "Start NaGranie". W tej odsłonie usłyszeliśmy także zespoły SacramentoPinto, Eyelids, The Bimbears i HOVA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Start NaGranie". Killedbycar zwycięzcą trzeciego odcinka konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 22:50
W trzecim odcinku konkursu "Start NaGranie" najlepszym zespołem według jury, okazał się zespół Killedbycar! W tej odsłonie usłyszeliśmy także zespoły Jarek Tucki Trio, Leszek Idzie, Spaghetto i White Starlite.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Start NaGranie". Pragma zwycięzcą czwartego odcinka konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 22:55
W czwartym odcinku konkursu "Start NaGranie" swoje utwory zaprezentowali również: Colt Headed Dog, Brodacze Live Act, Hurrockaine i Thomson.
rozwiń zwiń