Polskie Radio
Section05
Tomasz Żąda

Z Manchesteru do kariery solowej. Tacher z singlem "Dziewczyno z wydm" w Trójce

Przez 12 lat śpiewał w poprockowej grupie Manchester, z którą wydał trzy albumy i odwiedził kilka dużych polskich festiwali. Dwa lata temu odszedł, aby skupić się na solowej karierze. Po debiutanckim albumie "Pudełko na buty" przyszedł czas na drugi solowy krążek. – Ten materiał będzie słodko-gorzki – zapowiedział Maciej Tacher w audycji "Trójka Żąda Debiutów – Wykonane w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Żąda Trójka MUZYKA muzyka hp Pop Rock

"Lubię łączyć różne światy". Pola Rise, Andy Ward i singiel "We Are Done"

O współpracy Poli Rise z australijskim wokalistą i producentem Andym Wardem po raz pierwszy usłyszeliśmy rok temu, przy okazji ich debiutanckiego singla "Higher". Był to singiel wyjątkowy, bo skomponowany i nagrany "korespondencyjnie", bez możliwości spotkania się obu artystów. W najnowszym wydaniu "Polskiego Expressu" Pola Rise zaprezentowała nam już czwarty fragment nadchodzącego albumu, pt. "We Are Done".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Żąda Trójka MUZYKA muzyka hp Pop

Tomek Makowiecki i Jack Savoretti. Nowe inspiracje

– To jest utwór, którego zalążek powstał cztery lata temu. Któregoś dnia spotkałem Michała Wiraszko z zespołu Muchy. Spędziliśmy kilka wieczorów, puściłem mu swoje piosenki, nad którymi pracowałem. Michał przysłał mi tekst do demo tej piosenki, który trafił centralnie w moją duszę – mówi Tomek Makowiecki, przyznając, że przygotowanie utworu "Bardziej niż zwykle" trwało blisko rok i wymagała wiele także pracy nad sobą. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Żąda Trójka MUZYKA Tomasz Makowiecki KULTURA

Kasia Stankiewicz o miłości i akceptacji

– Na niewiele w trudnych okolicznościach mamy wpływ, ale mamy go na to, jak i z kim spędzimy ten dzień i na to, co dzieje się w naszym wewnętrznym świecie. Chciałam, żeby ta piosenka była akceptacją, dotyczącą najważniejszego uczucia, jakim jest miłość – mówiła wokalistka, opowiadając o kulisach powstawania utworu w trakcie pandemicznych miesięcy. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Żąda Trójka MUZYKA Kasia Stankiewicz Varius Manx