Miasto Archipelag: Nowy Sącz

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 13:50
- To miasto ewidentnie ma charakter. Jeśli miałbym jednym słowem określić Nowy Sącz, to powiedziałbym: przyjemny - mówi Filip Springer realizujący projekt Miasto Archipelag.
Audio
  • Pierwszy przystanek Miasta Archipelag. Filip Springer w Nowym Sączu (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Nowy Sącz
Nowy SączFoto: Flickr/mik Krakow

Miasto Archipelag to reporterska podróż Filipa Springera po byłych stolicach województw. Pierwszym miejscem, które odwiedza dziennikarz, jest trzecie pod względem liczby mieszkańców i powierzchni miasto w województwie małopolskim.

W "Radiowym domu kultury" słyszymy, co od razu rzuca się w oczy po wjechaniu do Nowego Sącza, poznajemy "eksperyment sądecki", który rzekomo jest kamieniem węgielnym tutejszej zaradności oraz dowiadujemy się, jakie zarzuty padają pod adresem ... mieszkańców tego miasta.

Czytaj dalej
Elbląg 1200 free.jpg
Byłe miasta wojewódzkie - trauma wciąż żywa?

Kolejnymi, po Nowym Sączu, miastami, jakie odwiedzi dziennikarz, będą: Tarnów, Krosno, a następnie prawdopodobnie Przemyśl.

Trójka będzie na bieżąco relacjonowała kolejne etapy projektu. Po zakończeniu 4-miesięcznej podróży Filipa Springera powstanie książka, postęp prac nad nią można śledzić na miastoarchipelag

***

Tytuł audycji: Radiowy Dom Kultury

Prowadzi: Agnieszka Szydłowska

Autor rozmowy: Michał Nogaś

Data emisji: 10.10.2015

Godzina emisji: 13.05

fbi/kul

Czytaj także

Pałac Kultury i Nauki - historia w reportażach

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 11:35
- Wiem z doświadczenia, że nasi słuchacze bardzo lubią przemyślane i świetnie ułożone antologie reportażu - mówi Michał Nogaś, który w kolejnym odcinku audycji "Trójkowy znak jakości" poleca teksty o Pałacu Kultury i Nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: start

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 22:00
Miasto Archipelag to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera po byłych stolicach województw. - Mapa dawnych województw to jedyna rzecz, która wisi u mnie na ścianie. Patrzę sobie na nią i odkrywam wiele ciekawych rzeczy - mówił w Trójce dziennikarz.
rozwiń zwiń