X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fragment

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 15:00
Teatralna Maszyna – Big Book – muzyka mniejszości – Patria – Kwartesencja – Pianotyk.
Fragment elewacji Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obiekt powstał na podstawie projektu barcelońskiego biura BAAS oraz Grupy 5 Architekci z Warszawy
Fragment elewacji Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obiekt powstał na podstawie projektu barcelońskiego biura BAAS oraz Grupy 5 Architekci z WarszawyFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska proponuje wyprawę na Śląsk, do Pszczyny. Nie ma tam wprawdzie teatru, ale jest Teatralna Maszyna Pszczyna – festiwal, który po raz siódmy szykuje dla mieszkańców spektakle, koncerty, spotkania, warsztaty i dokłada jeszcze superakcję: Maszyna bez ucha (!!!)  to projekt mający na celu przystosowanie wydarzeń festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna do odbioru przez osoby niewidome i niesłyszące. Będzie można zobaczyć trzy spektakle oraz cykl wydarzeń towarzyszących w pełni przystosowanych do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu, a także działania budujące integrację społeczną, w trakcie których widz będzie miał możliwość odnalezienia się w świecie osoby z niepełnosprawnością. Kibicujemy i polecamy! Agnieszka Szydłowska wspólnie z Michałem Pepolem z zespołu Royal String Quartet zaprasza na kolejną odsłonę festiwalu Kwartesencja. Szczególną (także) ze względu na jubileusz 20 lat zespołu!

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 26.05.2018 >>> 

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 26.05.2018 >>>

Zaglądamy do Poznania i Centrum Kultury ZAMEK, gdzie 7 czerwca rusza Festiwal Ethno Port. Będzie to jedenasta edycja festiwalu prezentującego muzykę wywodzącą się z tradycji kulturowej wybranych regionów świata. Zobaczymy i posłuchamy zarówno artystów kultywujących tradycję, jak i tych, którzy w nowoczesny sposób ją przetwarzają. Wśród nich m.in. Ifriqiyya Électrique, Sirventés, Dimitris Mystakidis, Baraji oraz A Filetta & Fadia Tomb El-Hage (koncert otwarcia). 14 koncertów, potańcówka, performans, działania interdyscyplinarne, spotkania, warsztaty, pokazy filmowe, co jeszcze? O tym opowiada u nas dyrektor festiwalu Andrzej Maszewski.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Bytom, Gdynię i Toruń. Z Anną Dudzińską odwiedzamy budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Zaprojektowali go wspólnie pracownia BAAS z Hiszpanii, warszawska Grupa 5 Architekci oraz katowickie Biuro Projektowe Małeccy Joanny i Wojciecha Małeckich. A teraz został nagrodzony najważniejszą polską nagrodą architektoniczną  Grand Prix w konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP)! Gratulujemy! 


Okładka książki "Patria" Aramburu Fernando, Wydawnictwo Sonia Draga Okładka książki "Patria" Aramburu Fernando, Wydawnictwo Sonia Draga

Z Janem Niebudkiem czytamy (obiecaną przed tygodniem) "Patrię" Fernando Aramburu. Michał Margański śledzi rzeczy, a dokładnie Rzeczy Warszawskie. Michalina Bieńko (nasza stażystka :)) przedstawia nam Pianomatyka i jego intrygujące połączenie miłości do muzyki z miłością do rowerowych wycieczek...

Goście, goście! Odwiedzają nas licznie. Anna Król i Paulina Wilk przynoszą program tegorocznej odsłony festiwalu BIG BOOK. W 2018 roku festiwal zabierze entuzjastów książek w nieodkryte rejony literatury, hasło brzmi: EKSPEDYCJA. ZAPOMNIJ O GRANICACH! Milo Kurtis tymczasem zaprasza na Festiwal Muzyka Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczpospolitej. To 7 dni muzykowania; każdy dzień przedstawia inną kulturę różnych mniejszości zamieszkujących Polskę. W trakcie kolejnych dni poznamy muzykę mniejszości: żydowskiej, tatarskiej, ormiańskiej, romskiej, litewskiej, białoruskiej, ukraińskiej, łemkowskiej, kaszubskiej, mazowiecko-kurpiowskiej i greckiej. Wstęp na koncerty WOLNY!

Na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 26.05.2018 
Godziny emisji: 13.10, 14.09

Czytaj także

Good Vibes

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 15:00
LAVA - Rzeczy warszawskie z dreszczem - Ośrodek Pogranicze- Good Vibe w Koszalinie - Biennale Warszawa - Millenium Docs Against Gravity
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Dzisiaj mamy dzień kobiet. Głównymi bohaterkami naszego programu są artystki wyraziste, wzbudzające emocje, niejednoznacznie oceniane za to odważnie oceniające otaczajacy nas świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M.I.A.: hip hopem zainteresowali mnie sąsiedzi

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska gościły w swojej audycji wyjątkową postać. M.I.A. odwiedziła Trójkę i jak sama wspomniała, to był jej pierwszy wywiad na żywo w radiu! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź Design Festival

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 15:30
Jesteśmy w Łodzi!
rozwiń zwiń