X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 15:00
Gramy z parku! Od dwóch dni Katowicka Strefa Kultury pulsuje muzyką. Połowa festiwalu nadal przed nami!
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska Foto: Artur Szklarczyk/Polskie Radio

Połowa za nami – koncert otwarcia festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice wybrzmiał także na naszej antenie. Carl Craig, muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, dyrygent Todd Simon i pianista Kelvin Sholar otworzyli dla nas festiwal muzycznie. Drugi dzień tętnił już wieloma scenami i każdy z uczestników układał sobie własną ścieżkę.


Tauron Nowa Muzyka Katowice fot. Adalbert Phag Tauron Nowa Muzyka Katowice, fot. Adalbert Phag

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 30.06.2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 30.06.2018 >>>

Moja (AS) biegła przez Jordana Rakei (mamy koncert i nie zawahamy się go retransmitować!), 47Soul, Otsochodzi, The Dumplings, Mura Masę, Flanger po Sote, Nosowską i Tuğçe Şenoğulu... Więcej o muzyce TU.


List z podziękowaniami od Craiga List z podziękowaniami od Carla Craiga, fot. Adalbert Phag

Festiwal to nie tylko muzyka. Wspaniała przestrzeń katowickiej Strefy Kultury proponuje dużo więcej. W Muzeum Śląskim można spokojnie spędzić kilka godzin. Z jednej strony przebogata galeria polskiego malarstwa – od lat najdawniejszych do współczesności. Od artystów "zawodowych" po wspaniałe prace malarzy "amatorów" – wiele czasu spędziłyśmy podziwiając obrazy Pawła Wróbla, Erwina Sówki czy Teofila Ociepki. A to dopiero wstęp do kolejnych wystaw… Najdłużej zatrzymałyśmy się na "Perspektywie wieku dojrzewania" zbudowanej wokół trzech wybitnych postaci: Aliny Szapocznikow, Andrzeja Wróblewskiego i Andrzeja Wajdy przez Andę Rotenberg. Pani Anda jest naszym gościem! PS. W Muzeum można także zobaczyć spektakl "Szapocznikow. Stan nieważkości" – polecamy!


Agnieszka Szydłowska i prezydent Katowic Marcin Krupa Agnieszka Szydłowska i prezydent Katowic Marcin Krupa, fot. Adalbert Phag

Co w programie nadawanym z Parku Boguckiego, gdzie gra Biuro w Parku? Zapowiadamy światową premierę spektaklu "Uran Uran", przywołujemy atmosferę koncertu otwarcia, zapraszamy na występ amerykańskiej artystki Jlin, rozmawiamy z Anną Dudzińską oko w oko (jak za dawnych lat :)). Mamy też garść poleceń. Agnieszka Szydłowska wybrała Young Arts Festival w Krośnie. Michał Margański przedstawia zespół Lonely SinnersAgnieszka Obszańska poleca spacer po Poznaniu z dość szczególną mapą. Mapa Z Bliska / Z Daleka to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. 

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał Margański
Data emisji: 30.06.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Czytaj także

Czerwiec

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 15:00
Wodna Masa Krytyczna – Bogdan Konopka – Bike Days – Noc Literatury – Natalia Fiedorczuk – Carl Craig – Tauron Nowa Muzyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardziej Malta niż mundial

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 15:00
Malta – Relacje Międzypokoleniowe – Audioriver – Fotofestiwal – Survival – Tribute to Alibabki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapitał!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 15:00
Udało się. Jesteśmy we Wrocławiu na 16. Przeglądzie Sztuki SURVIVAL. To jeden z największych w Polsce przeglądów sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń