Dookoła Polski na dwóch kółkach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 09:00
O podróżach zagranicznych na razie możemy zapomnieć, co skłoniło niektórych do odkrywania własnego podwórka. Na taki pomysł już dwa lata temu wpadł Bartek Bart Borkowski, który pokonał trzy tysiące kilometrów w trzy tygodnie na rowerowym siodełku. 
Audio
  • Rowerowa podróż wzdłuż polskich granic (Audycja pod-Różna/Trójka)
Czy zamiast dalekich wyjazdów zadowolą nas podróże po Polsce?  Zdjęcie ilustracyjne
Czy zamiast dalekich wyjazdów zadowolą nas podróże po Polsce? / Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Blazej Lyjak

Mężczyzna w minione wakacje 2018 roku wyruszył w podróż wzdłuż polskich granic. – Założenie było takie, żeby trzymać się jak najbliżej granic, ale rzeczywiście bywało tak, że oddalałem się od nich. Przeszkadzała głównie pogoda i przemierzanie górskich terenów – mówił gość audycji.

Swoją wędrówkę Bartek Borkowski rozpoczął w miejscowości Giby w kierunku wschodniej granicy, a dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wyruszył na południe. – Miałem kaca moralnego, że pcham się za granicę, a nie poznałem własnego kraju. Stąd zrodził się pomysł podróży dookoła Polski – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy także o: 

  • Turystyka wskutek pandemii poniosła ogromne straty – taki wniosek płynie z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego;
  • Od początku maja, choć z limitami, można zwiedzać Zakazane Miasto. Od 26 maja turyści będą mogli zobaczyć także Pompeje;
  • Islandia szykuje się do otwarcia granic.
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Bartek Bart Borkowski (podróżnik)
Daty emisji: 30.11.2018, 15.05.2020
Godziny emisji: 8.45, 8.48

kb/kw/kr

Czytaj także

Podróż ciała i ducha

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 08:56
Dzisiejszy kierunek: Ameryka Południowa. Trzy lata podróżował po niej Michał Szczęśniak. Efektem wyprawy jest książka "Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach". Autor wydał ją własnym sumptem i jest to pierwsze takie polskie wydawnictwo na papierze konopnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na rowerze przez izraelską pustynię

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 08:56
Na razie na dalekie podróże nie ma co liczyć. Na szczęście pozostały wspomnienia z tych, które już się odbyły. Podróżnik Janek Piętek na rowerze zwiedził Izrael, Autonomię Palestyńską i Jordanię. W Trójce opowiedział nam o swojej rowerowej przeprawie przez Pustynię Negew.
rozwiń zwiń

Czytaj także

270 dni samotności na morzu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 09:00
Szymon Kuczyński opłynął świat – samotnie i bez postoju. Nikt wcześniej nie dokonał tego na tak małym jachcie. Rejs miał miejsce w roku 2018. Przypominamy rozmowę, którą na gorąco, krótko po jego powrocie do Polski przeprowadził z podróżnikiem Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń