Polskie Radio
Section05
Marcin Pośpiech

Euro w całej Unii Europejskiej w 2025? "To byłaby fatalna wiadomość"

Niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung" poinformował w poniedziałej, że KE chce, by wszystkie kraje UE do 2025 przyjęły euro. Komisja zdementowała jednak szybko doniesienia gazety. - To byłaby fatalna wiadomość - komentował sprawę Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS. - Przyjęcie Euro to nie tylko kwestia gospodarcza. To także kwestia bezpieczeństwa - mówił z kolei Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Trójka Szymon Szynkowski Prawo i Sprawiedliwość strefa euro Unia Europejska

"Białe i czerwone róże to symbol Polski"

- Prosiłbym tych, którzy organizują kontrmanifestacje, jak również Jarosława Kaczyńskiego, którego poniosły trochę emocje, o pohamowanie. Białe i czerwone róże to symbol Polski, nie dajmy się nimi podzielić - mówił na antenie radiowej Trójki Kornel Morawiecki, marszałek senior. - Ludziom, którzy przychodzą na miesięcznice niekoniecznie trzeba przeszkadzać - stwierdził Marcin Święcicki z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Kornel Morawiecki Marcin Święcicki katastrofa smoleńska Trójka

Czym turystę zaskakuje Korea Północna?

- W Korei Północnej restauracje, tak samo jak wszystkie budynki użyteczności publicznej, są nieogrzewane. W marcu temperatura jest zbliżona do tej w lutym, marcu w Polsce, więc jest kompletnie zimno. Mieliśmy wrażenie, że kuchnia celowo jest otwarta, żeby ciepło z urządzeń gastronomicznych wpadło na salę przed naszym przyjazdem - przyznaje Robert Gąsiorek.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Korea Północna podróże zagraniczne podróże Łukasz Karusta Marcin Pośpiech STYL ŻYCIA

Referendum w Turcji – czy kraj ześlizguje się w stronę dyktatury?

W Turcji trwa referendum konstytucyjne, które wynik może zmienić system polityczny z parlamentarnego na prezydencki. Za zmianą konstytucji jest mający i tak dużą władzę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oraz rządząca krajem od 15 lat konserwatywno-islamska Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP). Przeciwne są prawie wszystkie partie opozycyjne. O referendum w Turcji mówił w audycji Gorąca Planeta Mateusz Chudziak z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Recep Tayyip Erdogan Turcja Marcin Pośpiech