Polskie Radio
Section05
Marcin Pośpiech

Wizyta prezydenta Turcji w Polsce. Komentarze polityków

– Polska miała być izolowana, a nie jest. Ani jeżeli chodzi o wschód, ani jeżeli chodzi o zachód – mamy prezydenta Trumpa, mamy szczyt NATO, mamy prezydenta Erdogana. Ze wszystkimi należy dyskutować – mówił na antenie radiowej Trójki Dominik Tarczyński (PiS). – Chcę zwrócić uwagę, że demokratyczne państwa zawiesiły jakiekolwiek stosunki dyplomatyczne z Turcją – stwierdził Tomasz Lenz (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Tomasz Lenz Recep Tayyip Erdogan Unia Europejska Turcja Trójka

Duża ustawa reprywatyzacyjna będzie przełomem?

– Myślę, że ustawa przede wszystkim powinna zająć się losem tych, którzy dzisiaj są ofiarami dzikiej reprywatyzacji – mówił w radiowej Trójce Jan Mencwel ("Miasto Jest Nasze"). – Sama nazwa "duża ustawa reprywatyzacyjna" wskazuje na to, że będzie to rozwiązanie kompleksowe – oceniał dr Tomasz Luterek, biegły sądowy zajmujacy się wyceną nieruchomości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marcin Pośpiech Miasto Jest Nasze Patryk Jaki Komisja Weryfikacyjna

"Spór na linii prezydent - Nowogrodzka może eskalować"

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmowy były prezydenckie propozycje ws. reformy sądownictwa. – To kolejny kluczowy moment prezydentury Andrzeja Dudy – komentuje Jarosław Kuisz. Z kolei Bogumił Łoziński przyznaje, że w tej sprawie jest poważny spór merytoryczny na linii Pałac Prezydencki - Nowogrodzka. 
Zobacz więcej na temat:  prezydent reforma sądownictwa Marcin Pośpiech PO Andrzej Duda Bogumił Łoziński Jarosław Kuisz

"Dyplom polskiej uczelni musi odzyskać prestiż"

Jarosław Gowin przedstawił w Krakowie założenia nowej ustawy reformującej szkolnictwo wyższe i rozpoczął konsultację społeczne na temat zmian. Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego zapewniał w radiowej Trójce, że projekt reformy zyska akceptację zarówno polityczną, jak i środowisk akademickich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marcin Pośpiech Jarosław Gowin Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego NAUKA szkolnictwo wyższe

"Rosyjskie gry wojenne". Ruszyły manewry Zapad-2017

– Manewry Zapad rodzą wiele wątpliwości, zaczynając od liczby żołnierzy po niejasny scenariusz – mówił w Trójce wiceszef MON Michał Dworczyk. – Z całą pewnością Rosjanie będą chcieli przećwiczyć określone elementy; odpieranie przeciwnika z Zachodu, a później przejście do kontrataku – dodał były wiceminister obrony w rządzie PO Czesław Mroczek.
Zobacz więcej na temat:  manewry Zapad 2017 POLSKA wojsko Michał Dworczyk Marcin Pośpiech Czesław Mroczek

Politycy o zeznaniach Pawła Adamowicza ws. Amber Gold

Prawie pięć godzin trwało przesłuchanie Pawła Adamowicza przed Sejmową Komisją Śledczą do sprawy Amber Gold. – Być może będzie trzeba doprowadzić do konfrontacji Marcina P. z prezydentem Adamowiczem – powiedziała w radiowej Trójce Joanna Kopcińska z PiS. – Prezydent Adamowicz uchylił rąbka tajemnicy, czym mógł być parasol ochronny nad Amber Gold – zauważył Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Amber Gold Marcin Pośpiech Paweł Adamowicz Witold Zembaczyński