Polskie Radio
Section05
Marcin Pośpiech

Nie milkną echa uchwały SN ws. ułaskawienia M. Kamińskiego

- Mariusz Kamiński został skutecznie ułaskawiony przez prezydenta. Art. 139 Konstytucji mówi, że prezydent stosuje prawo łaski. Uważam, że ten przepis należy interpretować szeroko - uważa poseł Bartłomiej Wróblwski z PiS. - Nie zazdroszcze roli panu posłowi. To jest trudna teza do udowodnienia - replikował senator Aleksander Pociej z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka prawo Mariusz Kamiński Trójka Marcin Pośpiech

Euro w całej Unii Europejskiej w 2025? "To byłaby fatalna wiadomość"

Niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung" poinformował w poniedziałej, że KE chce, by wszystkie kraje UE do 2025 przyjęły euro. Komisja zdementowała jednak szybko doniesienia gazety. - To byłaby fatalna wiadomość - komentował sprawę Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS. - Przyjęcie Euro to nie tylko kwestia gospodarcza. To także kwestia bezpieczeństwa - mówił z kolei Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Trójka Szymon Szynkowski Prawo i Sprawiedliwość strefa euro Unia Europejska

"Białe i czerwone róże to symbol Polski"

- Prosiłbym tych, którzy organizują kontrmanifestacje, jak również Jarosława Kaczyńskiego, którego poniosły trochę emocje, o pohamowanie. Białe i czerwone róże to symbol Polski, nie dajmy się nimi podzielić - mówił na antenie radiowej Trójki Kornel Morawiecki, marszałek senior. - Ludziom, którzy przychodzą na miesięcznice niekoniecznie trzeba przeszkadzać - stwierdził Marcin Święcicki z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Kornel Morawiecki Marcin Święcicki katastrofa smoleńska Trójka