Dorota Skrzypek: tylko prawda o Smoleńsku pozwoli pogodzić naród

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 09:14
- Byłam przekonana, że taka katastrofa nie może pozostać niewyjaśniona - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wdowa po prezesie NBP, Sławomirze Skrzypku, który był jedną z 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.
Audio
  • Dorota Skrzypek o katastrofie smoleńskiej (Salon polityczny Trójki)
Dorota Skrzypek w studiu Trójki
Dorota Skrzypek w studiu Trójki Foto: Trójka

Dorota Skrzypek winą za brak wyjaśnienia katastrofy obarcza państwo. - Lista niedociągnięć i nieprawidłowości jest porażająca, bo to nie są drobne zaniedbania - mówi rozmówczyni Pawła Lisickiego.


Serwis specjalny
smoleńsk 1200.jpg
Katastrofa smoleńska

- Chciałabym zrobić wszystko, żeby nigdy, żadna tragedia, nawet najmniejszy wypadek, nie były tak wyjaśniane. Żeby państwo nigdy nie zostawiło tak swoich obywateli. Tych, którzy zginęli i tych, którzy po nich zostali - mówi wdowa po Sławomirze Skrzypku.

Zdaniem Doroty Skrzypek, najgorszą rzeczą, która wydarzyła się po katastrofie, jest to, że wyjaśnienie jej przyczyn zostało upolitycznione. - Tę katastrofę należało wyjaśniać tak, jak wszystkie inne katastrofy lotnicze. Dziś bylibyśmy w zupełnie innym miejscu - mówi gość Trójki. - Tylko prawda o Smoleńsku i wyjaśnienie tego do końca pozwoli nam pogodzić naród i w spokoju zamknąć tę sprawę, która na razie nie może być zamknięta - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Dorotą Skrzypek, która mówiła także, dlaczego "wstrząsającym przebudzeniem" był dla niej 12 stycznia 2011 roku oraz z jakiego powodu jej, jako żonie, nie wypada prosić o pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki   
Gość: Dorota Skrzypek (wdowa po prezesie NBP - Sławomirze Skrzypku)
Data emisji: 8.04.2016
Godzina emisji: 8.13

kh/fbi

Czytaj także

6. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 06:00
W wielu miastach Polski odbędą się obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. W ich intencji odprawione zostaną msze, pamięci ofiar dedykowane będą marsze, koncerty i wystawy. W wielu miejscach zapłonie 96 zniczy. W niektórych miastach 10 kwietnia o 8.41 zabrzmią syreny.
rozwiń zwiń