X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Halicki: nie zgadzam się z Donaldem Tuskiem, że opozycja jest rozbita i bez pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 09:23
- W kwestiach pryncypialnych opozycja jest razem - przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" poseł PO.
Audio
  • Andrzej Halicki przekonuje, że PiS nie wykorzystało potencjału pierwszych miesięcy rządzenia (Salon polityczny Trójki)
Andrzej Halicki
Andrzej HalickiFoto: PR

Wśród osób, które zadeklarowały udział w wyborach, na PiS zagłosowałoby 36 proc., na PO - 18 proc., na Nowoczesną - 10 proc., a na Kukiz'15 - 8 proc. - wynika z lipcowego sondażu TNS Polska.

Zdaniem Andrzeja Halickiego partia rządząca wcale nie osiągnęła dobrego rezultatu, gdyż nie tylko zanotowała 4-procentowy spadek w stosunku do czerwca, ale też "nie wykorzystała potencjału pierwszych miesięcy rządzenia". - Dobra zmiana nie jest dobrą zmianą w rzeczywistości - przekonywał polityk w radiowej Trójce.

Poseł PO tłumaczył wynik swojego ugrupowania tym, że jest ono po wyborze nowego przewodniczącego i znajduje się na etapie reorganizacji.


Andrzej Halicki odniósł się też do wywiadu, jakiego tygodnikowi "Polityka" udzielił szef KE, były premier i były lider PO Donald Tusk, który powiedział, że "opozycja jest trochę rozbita i bez pomysłu". Gość "Salonu politycznego Trójki" nie zgodził się z tym twierdzeniem i przekonywał, że cztery kluby opozycyjne w parlamencie potrafią ze sobą współpracować i w kwestiach pryncypialnych, takich jak Trybunał Konstytucyjny, mówią "jednym głosem". - Marsz 7 maja był takim przykładem, kiedy wszyscy razem wzywali do pokazania swojej niezgody. Myślę, że ten społeczny protest zaskoczył Jarosława Kaczyńskiego - podkreślał.

Andrzej Halicki mówił też, że skoro sprawa Amber Gold toczy się w sądzie, komisja śledcza nie jest potrzebna, za to potrzebna byłaby komisja do zbadania sprawy SKOK-ów. Przekonywał również, że Antoni Macierewicz "nie jest jedynym ojcem sukcesu szczytu NATO" i jest "złym ministrem obrony narodowej, który wprowadził chaos".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Andrzej Halicki (poseł PO)
Data emisji: 13.07.2016
Godzina emisji: 8.13

pp/mk

Czytaj także

Komisja śledcza ws. Amber Gold. Pierwsze czytanie projektu uchwały

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 12:52
Na środę zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie projektu uchwały dot. powołania komisji śledczej ws. Amber Gold. Wniosek w tej sprawie złożył klub PiS. Od 21 marca przed gdańskim sądem trwa proces b. prezesa Amber Gold Marcina P. i jego żony Katarzyny P.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż CBOS: maleje poparcie dla KOD

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 12:44
Od stycznia o 6 pkt. proc. - do poziomu 40 proc. - spadł odsetek zwolenników Komitetu Obrony Demokracji; poparcie dla władz wzrosło w tym czasie o 1 pkt. proc. i wynosi obecnie 43 proc. - wynika z czerwcowego badania CBOS.
rozwiń zwiń