X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kosiniak-Kamysz: CETA to śmiertelne zagrożenie dla rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 09:22
- Nie możemy się zgodzić na obniżenie jakości produktów spożywczych w Polsce. To zabije polskie małe rolnictwo - mówi w "Salonie politycznym Trójki" prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o CETA, reformie szkolnictwa i planach PSL (Salon polityczny Trójki)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz Foto: Polskie Radio

CETA to kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między Unią Europejską a Kanadą. Według jej założeń mają zostać zniesione cła, a handel między Unią a Kanadą ma zostać znacząco zliberalizowany. Do tej pory, mimo dwóch posiedzeń, Rada Ministrów nie wyraziła opinii o CETA. KE chce, by umowa została przyjęta pod koniec miesiąca na szczycie przywódców Unii w Brukseli.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że CETA stanowi zagrożenie zarówno dla tych, którzy konsumują, jak i dla tych, którzy produkują. - Inne mamy standardy żywności dla naszych rolników, są one bardzo wysokie. Polska jest wolna od GMO, nie można używać określonych środków ochrony roślin. Wielkie rolnictwo kanadyjskie nie jest wolne od GMO - argumentuje gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

- Ta umowa to śmiertelne zagrożenie. Rząd nie broni interesu polskiego rolnictwa. PiS wyzyskał i oszukał wieś. Wyzyskał wyborcę wiejskiego i go odrzucił - ocenia prezes PSL. - Najpierw potrzebna jest poważna dyskusja. Pokażmy plusy i minusy tej umowy. To jest walka o polską rację stanu - dodaje.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił także, dlaczego niedobrze się stało, że umowa ws. Caracali została zerwana przed wyborami w USA. Zdradził też, czy Polskie Stronnictwo Ludowe poprze wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej oraz czy będzie się ponownie ubiegał o stanowisko szefa PSL. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 12.10.2016
Godzina emisji: 8.14

kh/mk

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: rząd nie widzi przesłanek do zakwestionowania umowy CETA

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 18:29
- Rząd długo analizował umowę pomiędzy Polską a Kanadą, ponieważ dostrzega te niepokoje w społeczeństwie polskim i całej Europie. Ale rada ministrów nie widzi przesłanek do zakwestionowania CETA – przekonywał w radiowej Trójce do kontrowersyjnej umowy handlowej wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń