Polskie Radio
Section05
Beata Michniewicz

"Weto to kubeł zimnej wody dla resortu sprawiedliwości"

- Odrzucenie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw ws. Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego to "kubeł zimnej wody" dla Ministerstwa Sprawiedliwości - uważa Tomasz Rzymkowski. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości przyznał w radiowej Trójce, że w jego opinii w resorcie powinno dojść do zmian personalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Sejm Andrzej Duda reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski Beata Michniewicz

"Potrzeba naprawy Rzeczpospolitej"

Relacje między partią rządzącą a prezydentem oceniał w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta. - Stan stosunków jest bardzo dobry. W bardzo wielu miejscach, jeśli chodzi o kwestie fundamentalne, jest absolutna zgodność poglądów, zwłaszcza co do naprawy Rzeczpospolitej - wyjaśnił minister.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Mucha Andrzej Duda reforma sądownictwa Sąd Najwyższy krs Sejm Trójka Beata Michniewicz

Reforma sądownictwa. Spór ekspertów w Trójce

- W moim przekonaniu władza sądownicza wyalienowała się od władzy ustawodawczej, czego przykładem jest to, że nie była w stanie wyeliminować patologii ze swojego środowiska - mówił na antenie radiowej Trójki prof. Piotr Wawrzyk. - Propozycje, które wnosi PiS, ewidentnie są naruszeniem fundamentalnej zasady trójpodziału władzy, który znakomicie znamy przynajmniej od czasów Monteskiusza - stwierdził dr Tomasz Słupik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Wawrzyk Beata Michniewicz sąd krs Sąd Najwyższy