X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Rzymkowski: I prezesem Sądu Najwyższego jest prof. Małgorzata Gersdorf

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 08:52
– To wprost wynika z art. 183 ust. 3 konstytucji, mówiącego o 6-letniej kadencji prezesa SN. Pani profesor sprawuje kadencję do 30 kwietnia 2020 roku – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).
Audio
  • Tomasz Rzymkowski o Małgorzacie Gersdorf (Salon polityczny Trójki)

Tomasz Rzymkowski tłumaczył, że wiek przejścia na emeryturę określa ustawa, ale ustawa jest aktem niższej rangi niż konstytucja. Jak mówił, nie ma podstaw, by sprawę dotyczącą I prezesa Sądu Najwyższego wnosić do Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Dziwię się PiS, że nadal kruszy kopię o panią I prezes SN. Z punktu widzenia funkcjonowania Sądu Najwyższego I prezes nie ma możliwości, by realnie wpływać na funkcjonowanie sądu prawa – podkreślił gość Trójki.

Poseł Kukiz'15 dodał, że "spór o SN będzie trwał bardzo długo i nie widzi światełka w tunelu".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)
Data emisji: 23.07.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/mk

Czytaj także

Beata Szydło: sędzia Małgorzata Gersdorf stawia się ponad prawem

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 09:30
- To co dzieje się teraz, czyli te protesty, które są przed Sejmem, ale przede wszystkim zachowanie byłej pierwszej prezes Sądu Najwyższego i sytuacja w SN pokazuje bardzo jasno, że decyzja o reformach była jak najbardziej konieczna - mówiła w "Sygnałach dnia" Beata Szydło. Wicepremier do spraw społecznych, dodała też, że przed wprowadzeniem zmian w sądownictwie "nikomu z nas nie przyszło do głowy, że będzie próba negowania prawa przez prawników".
rozwiń zwiń