Polskie Radio
Section05
Paweł Lisicki

"Przecięcie sporu" Paweł Lisicki o ewentualnym wejściu Jarosława Kaczyńskiego do rządu

- Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu to pokazanie, że przynajmniej na razie premier Morawiecki nie zbudował sobie na tyle silnej pozycji, by wygrać konflikt ze Zbigniewem Ziobro - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Paweł Lisicki Jarosław Kaczyński

"Gdyby Łukaszenka miał tak wysokie poparcie, nie byłoby protestów". Lisicki o wyborach na Białorusi

- Poza Aleksandrem Łukaszenką i jego siłami policyjnymi, i tudzież Rosją, chyba nikt nie wierzy w wyniki wyborów na Białorusi. Gdyby faktycznie Łukaszenka cieszył się 80-proc. poparciem, tych protestów by nie było - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś wybory prezydenckie Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin polityka Paweł Lisicki Magdalena Złotnicka

"Komentarz dnia": tęczowe flagi na zaprzysiężeniu prezydenta

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Agaton Koziński ("Polska The Times") oraz Cezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność"). Publicyści komentowali m.in. tęczowe barwy, w których posłowie Lewicy wystąpili wczoraj podczas Zgromadzenia Narodowego oraz orędzie wygłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę podczas uroczystego zaprzysiężenia. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Andrzej Duda Paweł Lisicki wybory prezydenckie opozycja

"Komentarz dnia": zatwierdzenie ważności wyborów, zaprzysiężenie prezydenta

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o uchwale Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów prezydenckich, a także o zbliżającym się zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy i zapowiedzianej nieobecności Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsy.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Jacek Liziniewicz Paweł Lisicki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Bronisław Komorowski Lech Wałęsa

"Barbarzyńcy i dzikusy". Lisicki o prowokacji LGBT podczas Marszu Powstania

- To było zetknięcie z dziczą, z ludźmi, którzy są wyzbyci wrażliwości, którzy nie rozumieją, na czym polega polska wrażliwość. To są barbarzyńcy i dzikusy - stwierdził Paweł Lisicki (redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy"), który skomentował prowokację działacza LGBT podczas Marszu Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  LGBT społeczeństwo Powstanie Warszawskie Paweł Lisicki POLSKA

"Komentarz dnia": tęczowe flagi na pomnikach w Warszawie

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Jakub Majmurek. Publicyści odnieśli się o akcji osób, które w nocy z wtorku na środę umieściły na warszawskich pomnikach tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego. Tak potraktowano m.in. figurę Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Warszawa Rafał Trzaskowski wiara katolicyzm Paweł Lisicki

"Powrót do koncepcji opozycji totalnej". Paweł Lisicki o żądaniach unieważnienia wyborów

- Frustracja, rozgoryczenie i niezdolność do pogodzenia się z porażką, ale także pewnego rodzaju walka o pozycję w PO, by być najbardziej radykalnym przeciwnikiem PiS i Andrzeja Dudy, powrót do koncepcji opozycji totalnej - mówił o proteście wyborczym Platformy Obywatelskiej publicysta tygodnika Do Rzeczy, Paweł Lisicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Paweł Lisicki Ryszard Gromadzki Borys Budka

Lisicki o usunięciu niepełnosprawnej kobiety z fundacji: fasada jest inna, a używa się brutalnych metod

- Jest dużo sloganów mówiących o potrzebie spotkania i dialogu, opowieści o tworzeniu wspólnej Polski, bez wojny plemiennej. To wszystko jest na użytek tłumów i wieców. Tak naprawdę kryje się za tym szantaż i chęć przymuszenia - powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Paweł Lisicki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce prezydent Rafał Trzaskowski niepełnosprawność niepełnosprawni

"Komentarz dnia": wpadka Rafała Trzaskowskiego, kampania prezydencka, spotkanie Duda-Trump

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jerzy Kłosiński i Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie"). Publicyści dyskutowali m.in. o wpadce Rafała Trzaskowskiego w sprawie wieku emerytalnego i trwającej kampanii prezydenckiej, a także o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Paweł Lisicki Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Donald Trump