Polskie Radio
Section05
Paweł Lisicki

Wpis Tuska na Twitterze. "Szarpania tygrysa za wąsy"

- Było trochę nerwowości w ekspresowej reakcji polityków PiS na jeden tweet Donalda Tuska. To pokazuje, że Donald Tusk jest twardym zawodnikiem i że część polityków obozu rządzącego boi się jego powrotu, a część obozu opozycyjnego na ten powrót liczy – powiedziała w Polskim Radiu 24 publicystka Faktu Agnieszka Burzyńska. O niedzielnym wpisie byłego premiera na Twitterze mówił także Krzysztof Losz z Naszego Dziennika i Paweł Lisicki z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska Bruksela Prawo i Sprawiedliwość Paweł Lisicki Ukraina

"Ws. praworządności nie będzie sankcji, to rytuał lewicy PE"

Jarosław Sellin jest przekonany, że żadne ekonomiczne sankcje ze strony Parlamentu Europejskiego ws. praworządności nie grożą Polsce. – To jest pewien rytuał, który elity lewicowe muszą odprawić ze względu na wrażenia, które mają o Polsce. To nie będzie miało żadnych konsekwencji – przyznał polityk w radiowej Trójce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Parlament Europejski Paweł Lisicki Jarosław Sellin Trójka

Jarosław Kaczyński premierem? Komentarze

- Sposób prowadzenia debaty na temat rekonstrukcji rządu jednoznacznie wskazuje, że Jarosław Kaczyński będzie premierem. Nie twierdzę, że nastąpi to jutro. Być może jutro odbędzie się podziękowanie dla premier Beaty Szydło, która nadspodziewanie dobrze wywiązała się z funkcji premiera. Sądzę jednak, że przed końcem roku to Jarosław Kaczyński będzie już prawdopodobnie szefem rządu – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. O zapowiadanej rekonstrukcji rządu mówili także Paweł Lisicki z tygodnika Do Rzeczy i dr Piotr Zakrzewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński premier Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość PiS rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Paweł Lisicki Andrzej Anusz

"Trudno wygrać, kiedy wszyscy boją się porażki"

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ma wątpliwości co do przyszłości wspólnych list opozycji w wyborach samorządowych. – Kandydatura Rafała Trzaskowskiego to falstart. Czekam na jakiś gest ze strony PO, który pokazałby, że w jakikolwiek sposób, poza głoszeniem haseł zjednoczonej opozycji, jest gotowa współpracować – mówiła posłanka w radiowej Trójce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisicki Warszawa Katarzyna Lubnauer rekonstrukcja rządu wybory samorządowe Nowoczesna Platforma Obywatelska Trójka

95 tez Marcina Lutra. Wpływ reformacji na historię Europy

31 października 1517 roku Marcin Luter wywiesił na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze 95 tez wymierzonych przeciw praktyce sprzedaży odpustów. Były one wezwaniem do dyskusji na temat ówczesnego stanu Kościoła i propozycją odnowy jego oblicza. Wydarzenie stało się początkiem reformacji. O tym jak reformacja wpłynęła na historię Europy mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Paweł Lisicki (redaktor naczelny „Do Rzeczy” i autor książki „Luter. Ciemna strona rewolucji”) i Łukasz Kobeszko (portal Aleteia).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Luter Kościół Niemcy protestantyzm Paweł Lisicki

Afera Amber Gold. "Układ trójmiejski jak mała Sycylia"

– Ostatnie przesłuchania wniosły bardzo dużo nowych informacji dotyczących tego, jak funkcjonował układ trójmiejski, jaka była rola polityków, osób z organów ścigania, sędziów, ale również gangsterów trójmiejskich, jeśli chodzi o tło afery Amber Gold – powiedział powiedział w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold Jarosław Krajewski Paweł Lisicki śmierć Warszawa