Polskie Radio
Section05
Paweł Lisicki

"Mamy do czynienia z pro-imigracyjną ideologią". Lisicki o fałszywych wiadomościach z granicy

- Ta pro-imigracyjna ideologia jest bardzo głęboko zakorzeniona w pewnym ideologicznym projekcie lewicowo-liberalnym i o ile czasami mamy do czynienia z chwilowym odstąpieniem od tego projektu, to potem mamy znowu gwałtowne przyspieszenie. Takie przyspieszenie miało miejsce w 2014 roku, teraz jest trochę wycofanie, ale co będzie w przyszłym roku - nie wiem - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisicki kryzys migracyjny imigranci w Europie Mirosław Skowron Unia Europejska

Pracodawca będzie sprawdzał szczepienia pracowników? Jednoznaczna deklaracja Pawła Lisickiego

- Jeśli chodzi o moją redakcję, to nikt nigdy nie będzie sprawdzał czy ktoś z pracowników jest zaszczepiony czy nie jest. Niezależnie od tego, projekt w tej sprawie jest skrajnie szkodliwy dla Polski. To droga prowadząca do skrajnego zamordyzmu - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus epidemia szczepienia Paweł Lisicki COVID-19 POLSKA

"Chciał upiec dwie pieczenie na jednym ogniu". Paweł Lisicki o Rafale Trzaskowskim

- Rafał Trzaskowski od początku planował, że Marsz Niepodległości stanie się pewnego rodzaju pułapką. Chciał upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze liczył na to, że uda się wszcząć awanturę, po drugie, że tę awanturę uda się przypisać PiS-owi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lisicki POLSKA Święto Niepodległości 2021 Marsz Niepodległości Rafał Trzaskowski polityka

Paweł Lisicki o polskiej opozycji: swoim działaniami przypomina partię zdrady narodowej

- Po raz kolejny polska opozycja w większości, do której można zaliczyć posłów Platformy Obywatelskiej i Lewicy, zachowuje się jak partia nihilizmu narodowego lub zdrady narodowej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki (redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś kryzys migracyjny Frontex opozycja Platforma Obywatelska polityka Paweł Lisicki

"Większość czasu spędzali we własnym gronie". Lisicki o "brataniu się" polityków na imprezie u Roberta Mazurka

- Mogę powiedzieć, z tego, co widziałem, że to nie jest tak, jak niektóre media przedstawiają, że następowało jakieś wielkie bratanie się polityków. To polegało na tym, że ludzie, którzy są z różnych obozów politycznych, jedynie witali się ze sobą, a następnie zdecydowaną większość czasu spędzali we własnym gronie - powiedział w audycji "Północ - Południe" na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Robert Mazurek Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Mirosław Skowron Paweł Lisicki

"Nie jesteśmy jedyni, to nie polskie widzimisię". Lisicki o stanie wyjątkowym

- Przyjrzyjmy się Litwie, Łotwie... Zobaczmy, co dzieje się wokół nas - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki z "Do Rzeczy", komentując wniosek rządu o ogłoszenie stanu nadzwyczajnego przy granicy z Białorusią. - Nie jesteśmy jedyni, to nie jest polskie widzimisię, polska ekstrawagancja. To jest reagowanie we właściwy sposób na rosnący stopień zagrożenia naszych granic - podkreślał. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Paweł Lisicki Białoruś granica imigranci w Europie

"Dobrowolność nie może oznaczać utraty podstawowych praw". Lisicki o certyfikatach covidowych

- Jestem w stanie przyjąć, że rząd danego kraju nakłania obywateli do pewnych zachowań i wiążą się z tym pewne dodatkowe przywileje. To rzecz, która mieści się w kategorii "dobrowolny". Ale jeśli "dobrowolny" ma oznaczać to, że człowiek traci pewne podstawowe prawa, to już nie jest to dobrowolne, ale przymusowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus epidemia szczepienia certyfikat Europa Paweł Lisicki COVID-19

Lisicki: żadna ze stron Zjednoczonej Prawicy nie ma interesu w jej rozpadzie

- Nie widzę żadnego sensownego pomysłu i dobrego wytłumaczenia, dlaczego Zjednoczona Prawica miałaby się rozpaść. Bardzo trudno byłoby to wyjaśnić wyborcom. Przedterminowe wybory mogłyby się też wiązać z dużą niechęcią i frustracją po ich stronie, gdyż nie rozumieją do końca zachodzących w koalicji waśni oraz sporów - powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Paweł Lisicki zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość

Lisicki: racjonalistyczni ideologowie powołują się na rozum i naukę, jednak żadnej realnej nauki nie reprezentują

- Polemizuję z tymi, których określam racjonalistami, ateistami lub racjonalistycznymi ideologami. Powołują się na rozum i naukę, jednak żadnej realnej nauki nie reprezentują. (…) Poza tym nauka nie jest w stanie udowodnić boskości Jezusa, to nie jest jej dziedzina i zakres działania. Nie są to kwestie naukowe - powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches Paweł Lisicki religia wiara chrześcijaństwo Jezus Chrystus katolicyzm

PO chce aborcji do 12 tyg. ciąży. Paweł Lisicki: to przejaw cynizmu i hipokryzji

- Rozumiem, że politycznie PO podejmuje takie decyzje, bo uważa że uda jej się zdobyć głosy lewicowego elektoratu. Jednak dobieranie argumentacji o prawach kobiet, że jest to wynik myślenia chrześcijańskiego, mnie brzydzi - ocenił założenia przyjętego przez PO tzw. "Paktu dla kobiet" Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  aborcja dzieci Platforma Obywatelska strajk kobiet rodzina Paweł Lisicki POLSKA polityka Polskie Radio 24

"To nie jest właściwe podejście". Paweł Lisicki o braku głosu Episkopatu ws. Strajku Kobiet

- Hierarchia kościelna przesypia tę możliwość, tak jakby sami się wystraszyli lub uznali, że jakakolwiek próba zajęcia wyraźnego stanowiska będzie odebrana jako element polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, publicysta, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA protest aborcja prawa człowieka strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny Warszawa opozycja Ryszard Gromadzki Paweł Lisicki

"Kryzys przywództwa oraz programowy". Paweł Lisicki o sytuacji PO

- To, co teraz obserwujemy, to czas "wielkiej smuty" Platformy Obywatelskiej, czyli stan braku przywództwa, programu, zagubienia i rozczarowania. Platforma trwa, ale od sześciu lat jedynym jej celem jest być przeciwko PiS. Pytanie, jak długo można funkcjonować na scenie politycznej, mając jedynie to do powiedzenia - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk Paweł Lisicki Antoni Trzmiel

"Ich obawy należy traktować poważnie". Lisicki o głosach szczepionkowych sceptyków

- Jeśli traktujemy ludzi w sposób poważny (...), to jakie są metody? Pierwsza jest taka, by użyć mechanizmów PR-owych i propagandowych. Inna metoda, trudniejsza, to metoda przekonywania - powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do rzeczy", odnosząc się do sposobu przekonywania społeczeństwa do szczepień przeciwko COVID-19. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szczepionka pandemia Koronawirus w Polsce Paweł Lisicki